Advert

Kaymakçı’da beş yıldır bitmeyen atık su çilesi

Kaymakçı’da beş yıldır bitmeyen atık su çilesi
Kaymakçı’da beş yıldır bitmeyen atık su çilesi admin
Bu içerik 55 kez okundu.

Kaymakçı’da yaşayan vatandaşlar, atık sulardan yana dertli. Kaymakçı Cezaevi’nin atıkları da mahallede bulunan Eselli Çayı’na akıyor. Beş yıldır dilekçe veriliyor ama atık sular, hâlâ beş kilometrelik çay üzerinden Küçük Menderes Nehri’ne karışıyor.

“Bir türlü çare bulunmadı”

Daha önce de pek çok kez haberleştirdiğimiz ancak herhangi bir sonuç alınamayan sorun hakkında konuşan Kaymakçı Mahalle Muhtarı Şakir Balcılar, “Beş yıldır cezaevinin kanalizasyonu, Kaymakçı’nın orta yerinden geçen dereye akıyor. Valiliğe, kaymakamlığa, belediye başkanlıklarına o kadar dilekçe verdim ama bir türlü çare bulunmadı. Hiç oralı olmadılar. Herkes bir buçuk senedir koronavirüsün bitmesini beklerken biz de burada bu sıkıntının ne zaman sona ereceğini düşünüyoruz. Beş senedir gitmediğim kapı kalmadı ama hiçbir çare bulamadım. Buna bir çare bulunmasını yetkililerden Allah rızası için istiyorum.

Çayın kenarlarında tarlalar var. Bu tarlalarda bezelye, salatalık vs. yetiştiriliyor. Kokudan, sinekten geçilmiyor. Beş senedir yapılacak deniyor ama hâlâ bir şey olmadı. Bizimle ilgilenen olmuyor. Çöp yığınları da birikti. Getirip döküyorlar. Haberimiz olmadan yapıyorlar. Yolları kapatacaktık ama cezai işlem olur, kaza yaşanır diye kapatmadık. Bir an önce çare bulunursa Kaymakçılılar çok daha sevinecek” dedi.

“Denizde müsilaj, burada da bu”

Çayın geçtiği bir başka noktanın son durumunu gösteren Muhtar Balcılar, “Cezaevi, bir kilometre ötede. Burada evler var, hayvanlar var. Çobanlar, sürülerini buradan geçiriyorlar. Suyun halini görüyorsunuz. Son günlerde denizlerde nasıl müsilaj oluyorsa burada da Kaymakçı’nın içinden geçen derede bu sorun yaşanıyor. İnsanlar, yaz kış burada duruyor. Çocukları var, torunları var. Kokudan ve sinekten duramıyorlar. Bana şikayette bulunuyorlar. Tarlalar hep salatalık ekili ama her taraf koku içerisinde. Beş senedir bu halk bu kokuyu çekiyor. Buraya el atsınlar artık. Başka diyecek bir şey bulamıyorum” şeklinde konuştu.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı