Advert

Ödemiş’e veda etmek zorunda kaldı

Ödemiş’e veda etmek zorunda kaldı
Ödemiş’e veda etmek zorunda kaldı admin
Bu içerik 106 kez okundu.

Ödemiş’te yaşayan ve dünyada ‘Mıknatıs Adam’ olarak tanınan biyoenerji uzmanı Etibar Elçiyev, yaklaşık iki yıldan beri yaşadığı ilçeden ayrılmak zorunda kaldı. Pek çok kişinin hastalığına merhem olan dünya rekortmeni Elçiyev, gelen şikayetler üzerine Sağlık Bakanlığı’nın kendisi için soruşturma açtığını ve sınır dışı edilme kararı ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Elçiyev, “Beş yıl önce Türkiye’ye geldim. Buraya hizmet vermek için geldim. Türkiye’de rekor kırmayı düşünüyorum sağlık alanında. Ödemiş’in Birgi mahallesine geldim, beni çok sıcak karşıladılar. Ödemiş’te iş yerimi açtım, iş yeri açma ruhsatımı kazandım, esnaf oldum. Televizyonlara, gazetelere çıktım. İki sene çalıştım. Çalışma Bakanlığı, ‘Sen yabancısın, çalışamazsın’ diye bana para cezası yazdı. Ben de bu parayı ödedim ve Çalışma Bakanlığı’na mektup yazdım. Evraklarımı gönderdim, izin istedim, sonra bir belge geldi” dedi.

“Prosedürler yüzünden veda ediyorum”

Ödemiş’e ve Birgi’ye çok kısa sürede uyum sağladığını ifade eden Etibar Elçiyev, “Türkiye’de kaldığım süre içinde birçok başarılı işe imza attım ancak birtakım prosedür yüzünden  Ödemiş’e veda etmek zorunda kalıyorum. Ben, Ödemiş’teki herkesle helalleşmek isterim. Burada sayılı günlerim kaldı. Buradaki insanlarla çok samimi oldum, çok fazla anılarım oldu. 44 sene kulağı duymayan hastamın kulağının açtım, 8 yaşındaki bir gözü görmeyen bir çocuğun gözünü açtım. Doğuştan kulağı duymayan hastanın kulağının açtım, yani sayısız hizmetler verdim Türkiye’de doktor olmadan hiçbir şey yapamıyorsun. Boyun fıtığı, bel fıtığı tedavi edemiyorsun ve yaptığım işleri paylaşmak bile yasak.

İstesem de istemesem de artık memleketime dönüyorum. Yine herkesle helalleşmek istiyorum. Sağlık Bakanlığı, bana 150 bin lira ceza yazdı. Bu parayı ödememe imkan bile yok. Geçtiğimiz hafta içinde polis, hakkımdaki şikayetler üzerine harekete geçti. Değerli emniyet mensuplarına bana iyi davranmalarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Polisler, kendi görevlerini yerine getiriyorlar. Ben, onlara asla kızmıyorum. Yaptığım işle ilgili olarak bazı evraklarımın eksik olduğu gerekçesiyle bunun olduğu söyleniyor” şeklinde konuştu.

“Kendimi yabancı gibi hissetmedim”

Ödemiş’in her şeyi ile çok özel bir yer olduğunu ifade eden ve bugüne kadar dünya genelinde devlet ve özel televizyonlara çıkma başarısını elde eden dünya rekortmeni Elçiyev, “Türkiye’nin bazı illerinde bulundum ve önce Birgi’ye, daha sonra da Ödemiş’e yerleştim. Burada Ödemiş Belediyesi’nin arkasındaki sokakta iş yerimi açarak çalışmalarıma devam ediyordum. Bazı art niyetli kişilerin sık sık yaptığı şikayetler üzerine şu anda sınır dışı edilme ile karşı karşıyayım. Bir gün Türkiye’deki akademi veya üniversitelere biyoenerji konusunda eğitim vermek için mutlaka geleceğim. Hem Türkiye’yi hem de Ödemiş’i ve burada yaşayan insanları çok sevdim. Burada asla kendimi yabancı gibi hissetmedim.  Bir gün yine Ödemiş’e geleceğim” ifadelerini kullandı.

Çeşitli şovlarla ünlendi

Vücuduna metal nesneleri yapıştırabilen Elçiyev, biyoenerji sayesinde bel fıtığı, boyun fıtığı, görme, duyma ve kas rahatsızlığı bulunan birçok kişiyi iyileştirdiğini söyledi.

Ödemiş ilçesinde yaşayan 48 yaşındaki biyoenerji uzmanı Etibar Elçiyev, 2001 yılında üç gün boyunca uyuyamaması sebebiyle vücudunda farklı bir enerji olduğunu fark etti. Daha sonra yeteneğini ispat etmek için gösteriler yapmaya başlayan Elçiyev, vücuduna yapıştırdığı metal nesnelerle ‘Mıknatıs Adam’ olarak tanınmaya başladı. Çok sayıda dünya rekoruna imza atan Elçiyev, iki kez de Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Vücudundaki enerjiyle dokunmadan iki tonluk araçları çekebilen Elçiyev; Rusya, Çin ve İtalya gibi ülkelerde gösteriler sergiledi. Daha sonra vücudundaki enerjiyi sağlık alanında da kullanmak isteyen Elçiyev, Rusya’da bir klinikten davet aldı. Rusya’da kısa bir süre çalışan Elçiyev, Türk insanına hizmet etmek istediğini söyleyerek Türkiye’ye geldi. Birçok şehri gezen Elçiyev, son olarak Ödemiş’e yerleşti ve burada tedavi merkezi açtı.

Elçiyev; bel fıtığı, boyun fıtığı, göz, kulak ve yürüme rahatsızlığı bulunan birçok kişiyi gerçekleştirdiği seanslarla tedavi ettiğini söyledi. Biyoenerji konusunda Türkiye’de tanıtım yapmanın zor olduğunu belirten Etibar Elçiyev, masaj yoluyla enerjisini birleştirdiğini ve bu güce sahip olduğunu defalarca ispat etti.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret