Advert

Merkezdeki muhtarlar ile Başkan Eriş buluştu

Merkezdeki muhtarlar ile  Başkan Eriş buluştu
Merkezdeki muhtarlar ile  Başkan Eriş buluştu admin
Bu içerik 127 kez okundu.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş, ilçedeki merkez mahallelerin muhtarları ile Kültürpark içindeki Belediye Kafeterya Tesisleri’nde bir araya geldi. Başkan Eriş, belediyenin mahallelerle ilgili çalışmaları konusunda muhtarlara bilgilendirmede bulundu.

Muhtarlarla buluşma toplantısında yaptığı açıklamalarda Başkan Eriş, şöyle konuştu: “Çalışan giderimiz, net 4 milyon. Bunun 1.8 milyonu da vergisi ve sigortası. Gelen parada yaklaşık 1.7 ila 2 milyon arası. Düşünün ki aylık 5 milyon gelirimiz var. Bunun 2 milyonu, Büyükşehir hesabına gider. 5 milyon geldiyse 3 milyon kaldı. 3 milyondan da 1.7-1.8 kesilirse ki geçtiğimiz dönemde en çok %21 kesilmiş. Bizde de en az %35 kesilmiş, % 47-48 kesinti var. Buna rağmen gidiyoruz.

“Ayda 2 milyon açığımız var”

Mart 2019’da seçimler oldu. Nisan gibi başladık. O zamanki İller Bankası kesintisi, 230 bin lira idi. Şimdi ise 630 bin lira. Hiç eksilen, gider anlamında bir şey yok. Pandeminin etkisini de toparladığımızda vatandaşta hangi alacak olursa olsun kira alacağı, emlak vergisi, pazar yeri ne olursa 35 milyon alacağımız var. Devlette de 30 milyon KDV alacağımız var. Toplam 65 milyon alacağımız var. Pandemi sürecinde katı atık, İller Bankası’ndaki açık, elektrikteki açık, emlak verdilerinden açık… Topladığımızda ortalama ayda 2 milyon açığımız var. 14 ayda 28 trilyon! Önemli olan belli hizmetleri aksatmadan yürütebilmektir.

Gölcük-Bozdağ-Birgi için diyoruz ki altın üçgen. Onun yanında Lübbey’imiz var, Bademli’miz var,  Kayaköy’ümüz var. Birgi’de gelecek hafta salı günü üniversitelerden ve Kültür Bakanlığı’ndan ziyaretçilerin de katıldığı önemli bir çalışma var, ona hazırız.

Türkmen Mahallesi’nden başlayıp Kuvvetli, Bengisu, İnönü, Süleyman Demirel, Zafer; bir üstü Birgi-Kiraz kavşağına bağlanan bir üssü planlıyoruz. Şehir plancımız buradaydı. Hemen yazdık çizdik olmuyor. Şehrimizin alt yapısının yapacağımız onlarca parktan daha önemli olduğunu düşünüyorum.”

Her mahalleye eşit hizmet

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, en yakın mahalleden en uzak mahalleye kadar eşit hizmet verdiklerine dikkat çekerek, “Ödemiş Belediyesi olarak siz değerli muhtarlarımızdan gelen istekleri değerlendiriyoruz. Bazen de değerli hemşerilerimizin varsa taleplerini kısa zamanda değerlendirmeye çalışıyoruz. ‘Ödemiş bizim evimiz’ parolasıyla çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı ve İnönü Mahallesi Muhtarı Nihat Savuran, merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmesinden dolayı Başkan Eriş’e teşekkür ederek, “Bir araya geldiğimiz muhtarlarla buluşma toplantısında Başkanımız Eriş, bize birçok konularda aydınlatıcı bilgiler verdi.  Ayrıca bazı muhtarlarımız, görev yaptıkları mahalleleriyle ilgili taleplerini gündeme getirdi” dedi.

 

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Kiraz Kadın Kolları’ndan basın açıklaması
CHP Kiraz Kadın Kolları’ndan basın açıklaması
Başkan Saliha Özçınar Kutlu İkinci kez koranavirüse yakalandı
Başkan Saliha Özçınar Kutlu İkinci kez koranavirüse yakalandı