Advert

Bademli’de iyi tarım uygulamaları

Bademli’de iyi tarım uygulamaları
Bademli’de iyi tarım uygulamaları admin
Bu içerik 105 kez okundu.

Tarım ve Orman Ödemiş İlçe Müdürlüğü, iyi tarım uygulamaları konusundaki faaliyetlerini Ödemiş’in  fidancılık alanındaki önemli merkezi Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Yeşil Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde gerçekleştirdi.

Bademli Fidancılık Tarımsal ve Kalkınma Kooperatifi Başkanı Selçuk Bilgi, yapılan uygulamanın önemine değinerek, “İyi tarım; tarımsal üretim sistemini sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan kârlı ve verimli, insan sağlığını koruyan, hayvan sağlığı ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirmek için uygulanması gereken işlemler bütünüdür. Yani aslında tarımın kendisidir” dedi.

“İyi tarımın önemi büyük”

Yeşil Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Gülşen Görken, “Çağımızın gerektirdiği tempolu yaşamla birlikte artan gelir düzeyi ve eğitim seviyesi, güvenli gıda tüketiminin de önemini arttırmıştır. Tüketiciler, tükettikleri tarımsal ürünler başta olmak üzere satın aldıkları tüm gıda ürünlerinin güvenliğinden emin olmak ister hale gelmiştir. Bu bilinçle gerek doğrudan tarımsal ürünlerin gerekse işlenmiş gıdaların güvenle üretildiğinin garantisini tüketicilere sunabilmek için birtakım sistemler ve standartların oluşturulması ihtiyacı kaçınılmaz olmuştur. Bu bakımdan iyi tarım uygulamalarının önemi büyüktür” ifadelerini kullandı.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı