Advert

“Burası Kaymakçı, buradan çıkış yok!”

“Burası Kaymakçı, buradan çıkış yok!”
“Burası Kaymakçı, buradan çıkış yok!” admin
Bu içerik 83 kez okundu.

Ödemiş’in en büyük taşra mahallelerinden biri olan Kaymakçı’da yapılan bölünmüş yol çalışmaları, tartışmalara yol açtı. Mahalle Muhtarı Şakir Balcılar, bölünmüş çevre yolu çalışmalarını ilgi ile izlediklerini ve mahallenin her iki giriş çıkışında kavşak olmadığını öğrendiklerini belirterek, “Giriş ve çıkışlara mutlaka dönel kavşak yapılması gerekir” ifadelerini kullandı.

Çevre yolunun yapılmasına karşı olmadıkları belirten Balcılar, şunları söyledi: “Çevre yolu çalışmalarını ilgi ile takip ediyoruz. Ödemiş-Kiraz arasındaki yolu kullanan sürücüler, yolun tamamlanması ile güvenli ve hızlı bir yolculuk yapacaklar fakat yolu kullanırken Kaymakçı’ya girmek isteyen sürücüler, çıkış olmadığı için tekrar geri gidip yolu uzatmak zorunda kalacaklar. Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli ve Kaymakçı’nın doğu çıkışına da bir dönel kavşak yapılmalı” dedi.

“Cezalandırılmak istendiğini düşüneceğiz”

Kaymakçı Kalkınma Kooperatifi Başkanı Raşit Tatlı da Kaymakçı’nın cezalandırıldığını belirterek, “Kaymakçı, 12 ay boyunca ekonomik hareketliliğe sahiptir. Hem Ödemiş yönünden hem de Beydağ-Kiraz yönünden trafik girişi yoğundur. Sanıyorum bu yol projesi, masa başında hazırlanmış. Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli. Yoksa Kaymakçı’nın cezalandırılmak istendiğini düşüneceğiz” şeklinde konuştu.

İki kilometrelik geri dönüş

Gazetemizin köşe yazarı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan Selim Şahan da projede önemli bir eksikliğin olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Kaymakçı, küçük bir köy değildir. Ekonomik olarak girdisi ve çıktısı çok olan bir yerleşim yeridir fakat batı yönündeki kavşağın doğu yönü girişinde yapılmaması, önemli bir eksikliktir. Buna göre, Ödemiş yönünden Kaymakçı’ya giren araçların Kiraz ve Beydağ yönüne hareket edemeyeceğini gördük. İlgili firmadan da projenin bu yönde olduğuna dair bilgiler aldık. Böyle olursa ilerleyen zaman içinde Ödemiş’ten Kiraz ve Beydağ yönüne hareket eden araçlar, Kaymakçı’ya girmek isteseler bile yaklaşık iki kilometrelik bir geri dönüşle yollarını uzatmak zorunda kalacaklar. Bu da Kaymakçı’nın çıkmaz sokak hale gelmesine neden olacak. Öte yandan cezaevi giriş-çıkışı da sorunla hale gelecek. Yanlıştan bir an önce dönülmeli” dedi.

Kaymakçı sakinlerinden Adem Dönmez de beldenin doğu çıkışında kavşak yapılmazsa ova yolu ve mezarlık bağlantısının kesileceğine dikkati çekerek ilgililerin konuyu bir daha değerlendirmelerini istedi. Dönmez, “Maçlarda yapılan ‘Burası Kaymakçı, buradan çıkış yok!’ sloganlarının gerçekleşmemesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Kiraz Kadın Kolları’ndan basın açıklaması
CHP Kiraz Kadın Kolları’ndan basın açıklaması
Başkan Saliha Özçınar Kutlu İkinci kez koranavirüse yakalandı
Başkan Saliha Özçınar Kutlu İkinci kez koranavirüse yakalandı