Advert

Cadde esnafı kazı mağduru

Cadde esnafı kazı mağduru
Cadde esnafı kazı mağduru admin
Bu içerik 65 kez okundu.

Ödemiş’in en işlek caddelerinden biri olan Şehit Özpolat Caddesi’nde elektrik çalışmaları nedeniyle TEDAŞ tarafından kazılan caddede toz sıkıntısı yaşanıyor. Her gün çoğu ağır vasıta olmak üzere yaklaşık 15 bin aracın geçtiği cadde, yaklaşık 20 gün önce kazıldı ama hala yapılmadı. Çevre ilçelere giden binlerce insan, esnaf ve cadde sakinleri, yaşanan kaostan ve şehrin prestij kaybından şikayetçi. Yetkililer de bu yolun ne zaman kapatılacağına dair bir açıklama yapmadı.

“Buraları silmekten bıktık”

Cadde üzerinde market işleten bir esnaf, “Toz kalkıyor, buraları silmekten bıktık. Dükkanın içerisi de dışarısı da toz içinde. İşlerimizi her anlamda etkiledi. Daha önce pandemi nedeniyle hafta sonu yasakları vardı ve araçlar gelip geçememişti. O yüzden etkilemişti. Şimdi de insanlar bu yolu çok kullanmıyor bu kazı nedeniyle. Burada komple yol çalışması olacakmış, çökmesini bekliyorlarmış. Bazı yerleri kazdılar, olmadı” dedi.

“Dükkanlarımız perişan halde”

Tarımsal sulama işi ile uğraşan bir başka esnaf da, “Bunun bir an önce bitmesini istiyoruz. Memnun değiliz. Durumumuzu ilettik, söyledik ama esnafın halini düşünen yok. Dükkanlarımız perişan halde. Her gün sürekli süpürüyoruz. Müşteri de gelemiyor. Berbat durumdayız. Kısa bir alanda çalışılıyor ama bir türlü bitirilemiyor. Basit bir şeyi çok uzatıyorlar. Bu yüzden çok üzgünüz.

Belediye vidanjörü gönderiyor, sulamayı yapıyor ama bir saat sonra yine her yer toz içinde kalıyor. Geçen yıl işim daha yoğundu ancak bu yıl çok durgun. Sadece şu yol yüzünden çok büyük zararım var. Bugünlerde hiç durmamam lazım ama oturuyorum maalesef” ifadelerini kullandı.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı