Advert

Şiddetli yağış heyelan getirdi

Şiddetli yağış heyelan getirdi
Şiddetli yağış heyelan getirdi admin
Bu içerik 112 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen yağmur; Ödemiş, Bayındır ve Kiraz ilçelerinde etkisini gösterirken Kiraz’a bağlı mahallelerde heyelan oluşmasına neden oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Kiraz Yerel Hizmetler Koordinatörü Ümit Kazak, şiddetli yağmur sonucu bazı mevkilerde heyelan oluştuğunu dile getirerek, “Yağmur, özellikle hafta sonu Kiraz’da etkili oldu. Taşlıyatak, Tombullar, Karabolu mahallelerinin bazı noktalarında heyelan oluştu. Heyelan olan mevkilerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri ekipleri ve İZSU Dereler ekipleri, gerekli çalışmaları acil olarak başlatmıştır.

Altınoluk Mahallesi’nde merkez çevre düzenleme çalışması, Uzunköy Mahallesi’nde menfez ve büz döşeme, Mersinlidere Mahallesi’nde stabilize malzeme ile yol tesviyesi çalışması, Umurlu Mahallesi’nde Avra yolu asfalt yama çalışması, Solaklar Mahallesi’nde sathi zemin hazırlığı, Kaleköy Mahallesi’nde sathi zemin hazırlığı, Altınoluk Mahallesi’nde sathi zemin hazırlığı çalışması yapılmaktadır” dedi.

“Çalışmalar aralıksız sürüyor”

Yağmurun etkisini gösterdiği Taşlıyatak ve Tombullar mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaların sürdüğünü dile getiren Koordinatör Kazak, “Bölgemizde yağmur yağışları bir hayli etkili oldu. Yağışlarla birlikte bazı ulaşım yollarında heyelan oluşurken bu bölgelerde ekiplerimiz, aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyorlar” diye konuştu.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok