Advert

“Saliha Başkan, ilçesinin haklarını savunacaktır”

“Saliha Başkan, ilçesinin haklarını savunacaktır”
“Saliha Başkan, ilçesinin haklarını savunacaktır” admin
Bu içerik 90 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Büyükşehir Başkanvekili Mustafa Özuslu’nun Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın meclise gelmediğini vurguladığı açıklaması ile ilgili “İki dönem Seferihsar Belediye Başkanlığı yapan Tunç Soyer, 10 defa Büyükşehir Meclisi’ne gelmiş midir? Sormak lazım. Saliha Başkan tabi ki ilçesi ile alakalı sorunları dile getirecek, ilçesinin haklarını savunacaktır” dedi.

Tunç Soyer örneğini verdi

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın Kiraz ile ilgili sorunları dile getirdiği açıklamasını eleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mustafa Özuslu’ya İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal’dan cevap geldi. Tunç Soyer’in 10 yıl Seferihisar’da Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatan AK Partili Hızal, “Sayın Soyer, Seferihisar’da iki dönem belediye başkanı olduğu dönemde 10 kez Büyükşehir Meclisi’ne gelmiş midir? Sayın Özuslu’ya sormak lazım. Tunç Soyer’in o dönemlerde sık sık yurt dışına gittiğini biliyoruz, yurt dışına gittiğinin onda biri kadar bile Büyükşehir Meclisi’ne de gelmediğini biliyoruz. Kiraz Belediye Başkanı’nın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelmiyor olması, hele de mesafesi uzak ise ilçesi ile ilgili konularla ilgili yorum yapmasına mani midir? Bugüne kadar Kiraz ilçesi ile alakalı sorunları Büyükşehir Meclisi’nde dile getirmemize rağmen, Tunç Soyer’in yüzüne söylememize rağmen başta su sorunu olmak üzere sorunlar ortadan kaldırılmadı” şeklinde konuştu.

Kiraz’a yapılmak istenen kamu yatırımlarının önünde Büyükşehir Belediyesi’nin engel olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, “Bundan dolayı da Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, bu hususta eleştirilerini ortaya koyacaktır elbette. ‘Kurşun sıkılıyor’ derken bunun ne manaya geldiğini Sayın Özuslu kendi de biliyor herhalde. Kiraz’a yapılacak yatırımların önünü kesmek kastı ile yapılan bir ifade. Bundan gocunmanın hiçbir anlamı yok” dedi.

“Cumhur İttifakı’na eşitsizlik var”

Tunç Soyer’in yönetiminde ciddi bir eşitsizlik olduğunu ileri süren Hızal, “Adaletsizliği yoğunluklu olarak Cumhur İttifakı belediyeleri üzerinde gösteriyor. Daha önceki gün CHP’li belediye başkanları ile bir araya gelen Tunç Soyer, iki yıllık süreç boyunca bu tarz toplantıları CHP’li belediye başkanları ile onlarca kez yaparken Cumhur İttifakı belediyeleri ile hiç yapmamıştır. Bu eşitsizlik, sadece Cumhur İttifakı belediyeleri tarafından dile getirilmiyor. Dönem dönem kendi partisine mensup belediye başkanlarınca da dile getiriliyor.

Onun için diyoruz ki Kiraz’a eşitsizlik yaklaşımınızı bir an önce sonlandırın, biz de her defasında bu söylemleri kullanmayalım. Bunu hastane projesinde de görebiliyoruz. Hastane, Kiraz için elzem bir proje. TOKİ’ye karşı bu şehirde maalesef ki Büyükşehir Belediyesi’nin ciddi bir karşı duruşu var ama bütün engellemelere rağmen devletin bu şehre yapacağı yatırımları kesemeyecekler. Hem bir taraftan ‘Hükümet, İzmir’e yatırım yapmıyor’ diyeceksiniz hem de İzmir’e hükümetin yapacağı yatırımları bir şekilde engellemeye çalışacaksınız. Bu, İzmirlilere yapılabilecek en büyük haksızlık” ifadelerini kullandı.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe