Advert

“Sırf siyaset olsun diye Kiraz’a ihanet eden olmayacağız”

“Sırf siyaset olsun diye Kiraz’a ihanet eden olmayacağız”
“Sırf siyaset olsun diye Kiraz’a ihanet eden olmayacağız” admin
Bu içerik 121 kez okundu.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile tartışmaya neden olan konular hakkında sosyal medya hesabından yeni bir açıklama gerçekleştirdi. Başkan Özçınar, şu ifadelere yer verdi: “Hastane planlarını biz yapmadık diye 50 kez  söyledim. Zaten biz yapsak mahkemenin davalısı biz olurduk. Biz yaptırdık, Büyükşehir de yer karşılığında itiraz etmedi, askıda ve bitti. Madem sorun vardı, madem bu plan rant idi niye o zaman itiraz etmediniz? ‘Olmaz, size yakışmaz ki bu iş çözümü’ demek olacaktı. Üç kez itiraz ettiğiniz konuyu en son niye etmediniz? ‘Mahkemeye gidelim, süreç uzasın’ dediniz. Hastaneyi Özçınar’ın kızı yapmasın da kim yaparsa yapsın amaç değil mi? Mezarının başındaki su hayratında yazılacak isimden bile korktunuz çünkü. Yazık!

Şantiye alanı, bizden önce devredilmiş yani benden önceki CHP'li belediye devretmiş. Evet mezbaha ortak tapulu. Yıllardır ilçeye ait olan yeri vermişsiniz. Ayrıca o dönemde oranın içinde mezbaha bile yok, neden? Çünkü DSİ alanında ama siz bunu da bilmiyor olabilirsiniz. Biz; bize ait olanı tekrar talep ettik, konuyu anlattık, haklı bulunduk ve bize geri devredildi. Sonuç yine mahkeme ve davalı yine biz değiliz. Yer Kiraz Belediyesi’nin ama davalı valilik. Hem de bu dava nedense biz o alanı üniversite yurt alanı olarak belirleyince patlıyor.

“Kiraz’ın zerresini kimseye vermem”

Pazar yeri diye diye ortalık yandı. Kimse kusura bakmasın Küçük Menderes'te emsali olmayan bir alan yaptık. Seçimlerde herkesin vaadi idi yani tüm siyasi partilerin seçim bildirgesini okuyun, göreceksiniz herkes pazar yeri sözü vermişti. Şimdi yeri orası burası değil, ne buluruz diye uğraşıyorlar. Devam edin, Kiraz halkı sizi izlemeye devam ediyor.

Eksikler olabilir, yapılmayanlar ya da unuttuklarımız. Devam edeceğiz, yapmaya çalışacağız ama hiçbir zaman sırf siyaset olsun diye Kiraz’a ihanet eden olmayacağız. Ankara’dayım, ilçem adına çok güzel projelerle döneceğim, bakalım bunlarla nasıl uğraşacaklar? Bugüne kadar sustum, siyaset yapmamaya çalıştım, söz konusu ben olsam yine susarım ama Kiraz’ın zerresini kimseye vermem.”

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret