Advert

Ahmet Kocaağa, Kirazlı üreticilerle buluştu

Ahmet Kocaağa, Kirazlı üreticilerle buluştu
Ahmet Kocaağa, Kirazlı üreticilerle buluştu admin
Bu içerik 71 kez okundu.

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği seçimlerine günler kala Başkan Ahmet Kocaağa, seçim turlarına Kiraz’ın kırsal mahalleleriyle devam etti. Haliller, Karaburç, Çayağzı ve İğdeli’yi ziyaret eden Başkan Kocaağa, tüm üreticileri 13 Temmuz’daki kongreye davet etti.  Çayağzı’ndaki ziyareti esnasında üreticilere deneme aşamasında olan dondurmalardan ikram eden Başkan Kocaağa, birlik markasıyla ilerleyen zamanlarda süt ve süt ürünleri üretimine başlayacaklarının müjdesini verdi.

Birlik markalı dondurma ikramı

İlk olarak birliğin üretim aşamasındaki dondurması hakkında konuşan Kocaağa, “Numune dondurmalarımız geldi. Bunları tadarak kalitesini, ölçüsünü, noksanlarını üreticilerimizle tartışıyoruz. Bence dondurma çok güzel olmuş. Daha canlı bir ambalaj yapmamız gerektiğini gördük. Amblemi ve yazıları büyüteceğiz. Kaşığında da düzenleme olması gerekiyor. Şu an için 20 bin adet geldi, bir milyon satışımız var. Üreticilerimize dağıtacağız, fuarda da ikram edeceğiz. Kongremizde de ikram edeceğiz.

İstediğimiz zaman istediğimiz şekilde üretebiliriz. Kongreden sonra piyasaya süreceğiz. Sadece dondurma değil, birliğimizin üreteceği süt ve süt ürünlerini de Türkiye’deki marketlerde  ve Avrupa’da satacağız. Hatta bir ekibimiz de peynir pazarlama için Katar’da görüşme yapıyor. Önümüzdeki hafta fuara katılacağız, nasip olursa bütün üreticilerimizi oraya bekliyoruz. Standımız var, gelsinler ziyaret etsinler. Dondurmalarımızdan ikram edelim, herkes tadına baksın” dedi.

“Gücümüz millet, işimiz hizmet”

Kiraz’daki üreticilerle bir araya gelmesi hakkında da bilgi veren Başkan Kocaağa, “Kongre hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Bugün Kiraz’ın Haliller, Karaburç, Çayğazı ve İğdeli mahallelerini ziyaret ettik. Üreticilerimizin sorunlarını dinleyip yaptıklarımız, yapamadıklarımız ne ise bunları değerlendireceğiz. Herkes konuşur, biz söz verip yaparız.

Üreticiler sağ olsunlar bizi desteklerini beyan ediyor. Bu bir yarıştır, seçimdir, kimin kazanacağının garantisi yoktur. Yıllardır seçimlerde bulunuyorum ve katılanların yüzde 80’inin oyunu alacağımıza inanıyorum. Gücümüz halk, üretici, millet. Gücümüzü bu üreticilerden, yaptığımız hizmetlerden alıyoruz. Yapamadıklarımızı da kendilerine beyan ediyoruz. Onun için gücümüz millet, işimiz hizmet” ifadelerini kullandı.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı