Advert

Kiraz’a yeni kaymakam

Kiraz’a yeni kaymakam
Kiraz’a yeni kaymakam admin
Bu içerik 159 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan atama gereği Kiraz’da mevcut kaymakam vekili Batuhan Sarıoğlu, yaklaşık bir yıldan beri görev yaptığı ilçeden ayrılırken Kiraz Kaymakamlığı’na asaleten Onur Titiz atandı. Kaymakam Titiz, resmi olarak dün itibarı ile göreve başladı.

2013 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak İçişleri Uzman Yardımcısı olarak kamu görevine başlayan Kaymakam Titiz, “Yerel Yönetimlerde Reform Çalışmaları” konulu uzmanlık tezinin kabul edilmesi, yabancı dil şartını sağlaması ve yeterlilik sınavında başarılı olması sonrasında görevine İçişleri Uzmanı olarak devam etti. Bu sürede İngiltere’de University of Liverpool bünyesinde dil eğitimi aldı ve aynı zamanda İngiltere’nin devlet yapılanmasına dair yerinde incelemelerde bulundu.

Son üç yılı İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde olmak üzere İçişleri Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde beş yıl boyunca görev alan Onur Titiz, İçişleri Bakanlığı tarafından açılan kaymakamlık sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine Kocaeli Valiliği kaymakam adayı olarak intisap etti. Kocaeli Valiliği’nde görevini tamamladıktan sonra sırasıyla Ankara-Kalecik ve Bolu-Gerede ilçelerinde kaymakam refiki olarak görev alan Onur Titiz, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 30.05.2019 tarihli onayı ile 10/06/2019 tarihinde Kayseri-Yeşilhisar ilçesinde göreve başladı. Sonrasında Çorum-Oğuzlar ilçesinde kaymakam vekili olarak görevi aldı. Evli olan Kaymakam Onur Titiz, iyi derecede İngilizce bilmekte.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Kiraz Kadın Kolları’ndan basın açıklaması
CHP Kiraz Kadın Kolları’ndan basın açıklaması
Başkan Saliha Özçınar Kutlu İkinci kez koranavirüse yakalandı
Başkan Saliha Özçınar Kutlu İkinci kez koranavirüse yakalandı