Advert

Beydağ Muhtarlar Derneği resmi olarak hizmete girdi

Beydağ Muhtarlar Derneği resmi olarak hizmete girdi
Beydağ Muhtarlar Derneği resmi olarak hizmete girdi admin
Bu içerik 79 kez okundu.

Beydağ Muhtarlar Derneği, resmi olarak hizmete açıldı. Yapılan açılışa Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Beydağ İlçe Jandarma Komutanı Mesut Ertekin, Beydağ Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Erhun Yıldız, İzmir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanı Ali Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kiraz Yerel Hizmetler Koordinatörü Ümit Kazak, Beydağ Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Osman Kıran ve mahalle muhtarları katılım gösterdi.

Beydağ Atatürk Mahallesi Muhtarı ve Beydağ Muhtarlar Derneği Başkanı olan Erkan Yağcı, “25 mahalle muhtarı olarak ilçemizde eksikliğini gördüğümüz muhtarlar derneğimizi hep birlikte, bütün muhtarlarımızla el ele vererek kurduk. Derneğimizin kuruluşu esnasında gösterdikleri katkılardan belediye başkanımıza ve kaymakamımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Derneğimizi Beydağ’daki 25 mahallemizin bütün sakinlerine hizmet etmek için açtık. Vatandaşımızın devletle olan irtibatını daha da güçlendirip onlara hizmet edebileceğimiz bir mekan oluşturduk. Bize burası için katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Örgütlenme çok önemli”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanı Ali Kılıç, “Siz muhtarları demokrasinin temel taşı olarak görüyoruz. Mahallesini, köyünü, sokağını, insanları en iyi tanıyan, mahallenin sorunlarını en iyi bilen, onları bize ileten en küçük birim sizsiniz. Muhtar çalışmazsa o ilçece de o mahallede de demokrasi çalışmıyor. Başkanımız Tunç Soyer’in herkese selamı var. Daha önce geldik, toplantı yaptık. Zaman zaman geliyoruz, köyleri geziyoruz, bakıyoruz elimizden geldiği kadar. 2014 yılından sonra Bütünşehir Yasası’yla bütün köylerin, bütün mahallelerin Büyükşehir’e bağlanmasıyla hizmetlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Takdir edersiniz ki İzmir, 1293 mahalleden oluşuyor. Kiraz, ilimize en uzak ilçelerimizden bir tanesi. Coğrafi olarak en zor koşullardan bir tanesi de yine Kiraz. Kışın belirli zamanlarda yollara çıkmak bile mümkün değil ama biz, ilçe başkanımızla beraber devir aldığımız zamandan bu yana herhalde yollarınızın kapalı kaldığı bir gün olmamıştır.

Türkiye’nin hiçbir ilinde, hiçbir büyük şehrinde üretim yolu diye bir kavram yok. İzmir Büyükşehir Belediyesi, uzun bir zamandır ‘Başka Bir Tarım Mümkün’ sloganıyla üreticimizin en azından üretim yollarını, tarım yollarını yapmakta kendini sorumlu hissetti. Elimizden geldiği kadar, yavaş yavaş, sırayla bütün köy yollarını, bütün üretim yollarını asfaltlamaya çalışıyoruz. ‘3-5 yıl içerisinde girilmedik köy, yapılmadık kanal kalmayacak’ diyoruz.

Örgütlenme çok değerli, çok önemli. Sayın başkanımız da İzmir’deki bütün muhtarları birlik çatısı altında örgütlenmenizi bekliyor. Bu dernekler teker teker çok değerli, çok önemli. Bu ülkede örgütlü çok küçük bir kesim, örgütsüz milyonları yönetebiliyor. Bu anlamda şu anda açılışını gerçekleştirmiş olduğumuz Beydağ Muhtarlar Derneğimiz, tüm muhtarlara ve Beydağ ilçesine hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“Muhtarlar gözümüz, kulağımız”

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “En küçük birim muhtar ama bizce en büyük birim. O köyün sorununu ilçesine, iline aktaran bu değerli yönetici ve azaları, bizim için çok değerli. Biz, her zaman muhtarlara destek olduğumuz gibi bir araya gelip güçlenmeleri, örgütlenmeleri için de bize ilk geldiklerinde ‘Hemen yeri bulup tutun, her şeyiyle destek olacağız’ demiştik ve bugün bu mutluluğu hep beraber yaşıyoruz. Muhtarlık; çok önemli. Bizim o köydeki, o mahalledeki gözümüz, kulağımız. Yapılacak olan işleri bize getiren, bizi vatandaşla buluşturan muhtarlara yaptıkları bu büyük görev için teşekkür ediyorum. Bu yer, uzak yerlerden gelenlerin buluşma noktası olacak. Eskiden kahvehane köşelerinde imza atılırdı ama şimdi artık bir evimiz, bir yuvamız var. Vatandaşımız gelsin, muhtarıyla burada buluşsun, işini görsün. Bu anlamda çok mutluyuz, memnunuz. Bu yerin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Beydağ Muhtarlar Derneği’nin açılış kurdelesi; Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık Dairesi Başkanı Ali Kılıç ve Beydağ İlçe Jandarma Komutanı Mesut Ertekin tarafından kesildi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı