Advert

Bıçakçı halkının yol isyanı

Bıçakçı halkının yol isyanı
Bıçakçı halkının yol isyanı admin
Bu içerik 123 kez okundu.

Kirazı, fasulyesi, kestanesi ile ünlü Bıçakçı Mahallesi’nde yaşayanlar, ürettiklerini merkeze taşımakta bir hayli zorlanıyor. Yetkililerin yollarını yapmadıklarını söyleyen vatandaşlar, kendi yollarını kendileri düzeltiyor. Kırdağ mevkiinden Bıçakçı merkeze inen beş kilometrelik yolu yaklaşık bir saatte gittiklerini belirten vatandaşlar, yetkililerin yaşanan sorunu bir an önce çözüme kavuşturmasını istiyor.

Yaşadıkları mağduriyeti dile getiren İbrahim Turan, “Derdimizi belediyeye, Büyükşehir’e anlatamıyoruz. Yolların halini görüyorsunuz. Ben şeker hastasıyım. Burada yetiştirdiğim kirazımı, barbunyamı indiremiyorum. Bir çözüm istiyoruz, ne yapmamız lazım? Dilekçe verdik olmuyor. Belediyemizin üç tane greyderi varmış, bozuk. Bir tanesi iyiymiş, yetişemiyor. Söylediğimizde muhtarımız zaten ilgilenmiyor. Belediyemizden, Büyükşehir’den yardım bekliyoruz.

“Mal almaya tüccar gelmiyor”

Evlerimiz yukarıda. Hiçbir şekilde traktörle, römorkla inip çıkamıyoruz. Bu mevkide dört hane var. Burası, Ovacık Yaylası’nın ek yolu. Daha önce kendi imkanlarımızla açtırdık, bu hale getirdik. İki senedir bu yola greyder girmiyor. Topladığımız ürünleri zorlukla indirebiliyoruz. Motorun teknesine katıyoruz. Yol bozuk diye tüccar da malımızı almaya gelmiyor. Ne yapacağımızı şaşırdık.

“Oy zamanı geliyorlar ama hizmet yok”

Elektrik de yok. Her türlü işlemi yaptık. Plan proje istediler, biz yaptık. Ruhsat istediler, ruhsatları verdik ama ilgilenen yok. Burası, kırsal bir bölge. Mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. Bu yolun en iyi kısmı burası, yukarı kesimlerde durum daha kötü. Oy zamanında tüm partiler, bizim köyün yollarını eskitiyor ama hizmet dedin mi yok! Biz burayı kime yaptıracağız? Şu an barbunyam var, nasıl indirip çıkaracağım? Bu yol bozuk. Her taraf bozuk ama gelmiyor. Hizmet yok. Greyderler bozukmuş, belediyenin parası yokmuş. Durum böyle” şeklinde konuştu.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Başkan Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı
Kaymakam Titiz’den 29 Ekim mesajı