Advert

Kısıtlamasız pazarda tarihi yoğunluk

Kısıtlamasız pazarda tarihi yoğunluk
Kısıtlamasız pazarda tarihi yoğunluk admin
Bu içerik 81 kez okundu.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı ilk pazar gününde Ödemiş’in turizm merkezi Gölcük Mahallesi’nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı. 1049 rakım yükseklikte, doğal klimalı serin havasıyla bilinen Gölcük’te hiç görülmediği kadar araç yoğunluğunun yaşanması üzerine Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı görevli trafik ekipleri, trafiğin aksamaması için gerekli çalışmaları yaptılar.

Gölcük’e akın eden vatandaşlar, kalabalık gruplar halinde eşsiz manzara eşliğinde piknik ve mangal keyfi yaparken çocuklar da oyun bahçelerinde bulunan oyun gruplarından yararlanarak aylar sonra  pazar gününün tadını doyasıya çıkardılar.

“Sıcaklardan kaçış noktası”

Ailesiyle Gölcük’e geldiğini dile getiren Ödemişli vatandaşlardan Hasan Ersoy, burasının kendileri için vazgeçilmez bir yer olduğunu ifade ederek, “Bugün burada piknik yapıyoruz. Yasakların kalkmasıyla müthiş bir yoğunluk yaşanıyor. Buz gibi bir havası var. Özellikle yasaklardan sonraki ilk pazar olması nedeniyle çok büyük bir araç ve insan yoğunluğu var. Her yer cıvıl cıvıl, çok güzel” ifadelerinde bulundu.

Gölcük Mahallesi esnafından Olgun Işlak ise pazar yasağının kaldırılmasıyla birlikte vatandaşların yoğunluğuna cevap vermeye çalıştıklarını ifade ederek, “Pandemi dolayısıyla yedi aydan beri çalışmadığımız için şu anki yoğunluktan memnunuz. Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. Sıcaklardan dolayı Gölcük kaçış noktası olduğu için bir yoğunluk gerçekleşiyor. Gölcük’ümüz; Ödemiş’ten 15 dakikada çıkılan, 15 km uzaklıkta olan ve havası 15 derece olan tek yerdir. Gölcük, Allah’ın bize bir lütfudur. 1050 metre rakımda bulunuyor. Doğal bir klimadır. Ayrıca çevre il ve ilçelerden çok güzel talep görmeye başladı. Bütün konuklarımızı buraya gelip göl kenarında çayını, kahvesini muhteşem manzara eşliğinde yudumlamaları için yaylamıza bekliyoruz” dedi.

Osman TOKA

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok