Advert

Yeşil alanda trafo istemiyorlar

Yeşil alanda trafo istemiyorlar
Yeşil alanda trafo istemiyorlar admin
Bu içerik 71 kez okundu.

Ödemiş Zafer Mahallesi Şehit Şükrü Uzun Caddesi’nde yaşayan mahalle sakinleri; evlerinin önünde çocuklarının zaman geçirdiği, elleriyle fidan diktikleri yeşil alanda yapılması planlanan trafoya tepki gösteriyor. Mahalle sakinleri belediye yetkililerine çağrıda bulunarak trafonun aynı yer içerisine yeşil alanı yok etmeyecek şekilde farklı bir noktaya taşınmasını istiyor.

 

Mahalleliler, konu hakkında şu ifadeleri kullandı: “Görevliler gelip burada ölçüm yaparak bazı noktaları işaretledi. Ben de bunun için olduğunu duyunca mahalleden imza toplayıp belediyeye verdim. Bunun üzerine sadece ‘Dilekçeniz işleme konulmuştur’ diye bir mesaj aldım. Yeşil alanımıza trafo yapılmasını istemiyoruz. Yıldırım Sitesi’nin karşısında Baki Marmara Parkı kadar boş alan var. Trafo oraya yapılabilir. Bu incir fidanları olsun, ıhlamuru olsun buraya kendimiz diktik. Kendi evlerimizin suyuyla kendimiz suluyoruz. Ayrıca burada binaların önünde görüntü kirliliği oluşturacak. Ses yapacak, onun için tenha bir yere yapılmasını istiyoruz.”

 

“Biz evlerimizi alırken önündeki bu yeşil alan da seçmemizde etkili oldu. Hepimizin çocukları, torunları gelip burada oynuyorlar. İleride yine boş alanlar var. Trafo için başka yer düşünülsün.”

 

Aydın Uysal

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret