Advert

Efe Dağcılar ülkemizin zirvelerinde

Efe Dağcılar ülkemizin zirvelerinde
Efe Dağcılar ülkemizin zirvelerinde admin
Bu içerik 55 kez okundu.

Ödemiş Belediyespor  Efe Dağcılık Kulübü Üyesi dağcılar Mesut Şimdi, Ünsal Doğan ve İsmail Baykal ile bireysel tırmanan Ödemişli Orhan Coşkun, Verçenik Doğa ve Dağcılık Sporları Kulübü’nün düzenlediği sevk ve idare ettiği faaliyet kapsamında 15 Temmuz ile 24 Temmuz arasında ülkemizin en yüksek doğu bölgesi dağlarına yapılan tırmanışlara katıldı.

İzmir Verçenik Dağcılık Kulübü’nün desteğiyle düzenlenen faaliyete toplam 36 dağcı katıldı. İki grup halinde yapılan tırmanışlara Şakir Tıkıroğlu ve Ünsal Doğan rehberlik yaptı. Sporcular Nemrut, Süphan ve Ağrı dağlarına tırmandılar. Önce Nemrut Dağı’na tırmanan dağcılar, zirve yaptıktan sonra ardından Süphan Dağı’na tırmandı ve zirveye ulaştı. En son Türkiye’nin zirvesi olan Ağrı Dağı’na tırmanan dağcılar, zirveye ulaşma başarısını gösterdi. Çok zor şartlarda gerçekleşen tırmanışları toplam 34 dağcı, başarı ile tamamladı.

Disiplin vurgusu yaptılar

Kulüp sporcusu ve yönetim kurulu üyesi  Mesut Şimdi, "Yaklaşık dokuz gün süren tırmanışlarda çok zor doğa ve hava şartları altında hedeflerimize başarıyla ulaştık" şeklinde konuştu.

İkinci tırmanış grubunun rehberi ve Efe Dağcılık Kulübü Üyesi Ünsal Doğan, "Yeryüzü ve iklim koşullarının insan sınırlarını zorladığı anlara rağmen başarıyla zirve tırmanışlarımızı gerçekleştirdik. Faaliyetlerimiz sırasında herhangi bir olumsuzluk olmadı. Güvenle, başarıyla ve disiplinle sonuca ulaştık" dedi.

Kulüp sporcusu İsmail Baykal, "Her dağcının hedefi hayali olan ülkemizin en uç zirvelerine güvenle başarıyla tırmanmanın gururunu yaşıyoruz" derken bireysel dağcılık faaliyetleri yapan Ödemişli Orhan Coşkun ise, "Daha önceden yapmış olduğumuz zirve tırmanışlarının üzerine bu üç zirveye ulaşmamız sebebiyle çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

“Sağlıklı yaşamın destekleyicisi”

Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık Kulübü Temsilcisi Mehmet Taşlı ise şunları söyledi: "Kulüp sporcularımız ve hemşehrimiz olan arkadaşlarımızın bu faaliyetlere katılıp başarıyla tamamlaması sebebiyle Efe Dağcılık Yönetim Kurulu adına hepsini kutluyoruz. İlçemiz Ödemiş ve kulübümüz adına bizi en güzel şekilde temsil ettikleri için de ayrıca mutluluk duyuyoruz.

Bunun yanında ülkemizde doğa ve dağcılık sporları alanında etkili çalışmalar yapan ve bu etkinliği güvenle başarıyla düzenleyen sevk ve idare eden Verçenik kulübümüze ve kulüp yöneticilerine, özellikle Başkan Şakir Tıkıroğlu ve Başkan Yardımcısı Fatma Tıkıroğlu’na ayrıca teşekkürler ediyoruz. Sporlar ve özellikle doğa sporları, sağlıklı yaşamın en önemli destekleyicisidir. Doğa yürüyüşlerine halkımızı katılmaya davet ediyoruz.”

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da