Advert

Dolandırıcılardan yeni taktik

Dolandırıcılardan yeni taktik
Dolandırıcılardan yeni taktik admin
Bu içerik 51 kez okundu.

Pandemi sürecinde ülke genelinde artış gösteren dolandırıcılık olaylarına bir yenisi eklendi. Dolandırıcılar, bu kez sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden eskort ilanı vererek insanları dolandırmaya başladı. Küçük Menderes Havzası merkezli yapılan yeni dolandırıcılık yönteminin daha önce İzmir’in başkaca ilçelerinde de denendiği öğrenildi.

Parayı alıp numarayı engelliyorlar

Twitter’a ilan veren dolandırıcıların yöntemi, akıllara durgunluk verecek cinsten. Kendilerini arayanları ATM önüne gidip tekrar aramalarını söyleyerek telefonu kapatıyorlar. İlanda yazılı numarayı arayan kişiler ATM önüne gidip tekrar aradığında dolandırıcılar, verdikleri hesap numarasına 100 ila 200 lira arasında para gönderilmesini talep ediyor ve para söylenen hesaba geçtikten sonra da aranan kişinin numarasını engelliyorlar.

Şikayetçi olunması gerekiyor

Dolandırıcıların şimdiye kadar kaç kişiyi dolandırdıkları ve ne kadarlık bir vurgun yapıldığı bilinmiyor. Kolluk güçlerinden alınan bilgiler; şu ana kadar bu konuya ilişkin sadece telefon yoluyla aranarak ihbar yapıldığı ve ihbarları yapan kişilerin kimlik bilgilerini paylaşmaktan çekindikleri yönünde. Emniyet güçleri dolandırıcıların yakalanabilmesi için başına bu tarz olaylar gelen kişilerin çekinmeden ihbarda bulunmaları gerektiğini ifade ediyor.

Haber Merkezi

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok