Advert

Salı başlayıp çarşamba biten yarışı Süleyman Top ve ekibi kazandı

Salı başlayıp çarşamba biten yarışı Süleyman Top ve ekibi kazandı
Salı başlayıp çarşamba biten yarışı Süleyman Top ve ekibi kazandı admin
Bu içerik 88 kez okundu.

S.S. İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin uzun zamandır merakla beklenen seçimi, salı günü gerçekleştirildi. Mevcut başkan Süleyman Top ile Mehmet Kemik’in yarıştığı seçim, gece saatlerine kadar sürdü. Kazanan taraf ise çarşamba günü saat 02.30 civarında belli oldu.

Kongre, bir hayli çekişmeli gererken kongre öncesinde Kiraz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ödemiş’ten gelen takviye ekip olarak çevik kuvvet polisleri, kongrenin yapılacağı Kiraz Belediyesi Çok Amaçlı Pazar Yeri’inde geniş güvenlik önlemleri aldılar.

Üyelerden yoğun ilgi

Kiraz Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri’nde oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen genel kurulda gündem maddelerinin oylanması ve konuşmalar oldukça uzun sürdü. Başkan ve yönetim kurulu seçimleri için oy verme işlemine ise ancak akşamüstü saatlerinde geçilebildi. Üye sayısının bir hayli fazla olması nedeniyle oylama da saatlerce sürdü. Zorlu geçen yarışta ipi önde göğüsleyen isim, bir kez daha Süleyman Top oldu.

Kooperatifin gerçekleşen genel kurul kongresine üyeler, bir hayli yoğun katılım gösterdiler. Kongre, bu yıl ilk kez basına kapalı gerçekleşirken akşam saatlerinde sandıklar açılıp herkesin gözü önünde oy sayımına geçildi. Seçim sonuçlarına göre mevcut başkan Süleyman Top, aldığı 895 oy ile bir kez daha kooperatifin başkanı olmayı başardı. Diğer aday Mehmet Kemik ise 687 oy aldı.

Asil ve yedek üyeler belirlendi

Alınan sonuçlara göre Süleyman Top başkanlığındaki yönetim kurulunda asil üyeler olarak Ali Eroğlu, Birol Engin, İbrahim Çomak ile Şükrü Kursan yer alırken Neşet Çolak, Hasan Uysal, Kadir Akgüloğlu, Ahmet Fidan ile Veysel Özcan da yedek üyeler oldular. Denetim kuruluna asil olarak Metin Tunçer, Şakir İlgen ile Nuri Teker, yedek olarak ise Hafsettin Öztürk, Muammer Kantar ile Abdullah Saka seçildiler. Üst birlik temsilcileri de yönetim kurulundaki isimlerden meydana geldi.

Başkan Top’tan teşekkür konuşması

Başkan Süleyman Top, kongre bitiminde teşekkür konuşması gerçekleştirerek, “Öncelikle şahsıma ve yönetimimize verdiğiniz güvenoyundan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yine hep birlikte kooperatif çatısı altında buluşmaya devam edeceğiz. Gecenin bir vaktine kadar bize gönül veren, yalnız bırakmayan ortaklarımıza, gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bu zafer hepimizin!” dedi.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret