Advert

Kirazlı engellilere kafesini açtı

Kirazlı engellilere kafesini açtı
Kirazlı engellilere kafesini açtı admin
Bu içerik 64 kez okundu.

İzmir'in turistik ilçesi Foça'da her yaz sezonunda en az iki günü ücretsiz olarak engellilerin kullanımına ayıran kafe sahibi Ragıp Günay, bu kez Kiraz ilçesinden gelen engellileri misafir etti.

Foça Kumburnu mevkiinde sığ sahili engelliler için avantaj olan bir kafe, Kiraz Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Umutlar Derneği üyelerini misafir etti. Kafe sahibi Ragıp Günay, "23 seneden beri kafe işletmeciliği yapıyorum. 2013 yılından beri engelli vatandaşlarımıza kolaylık sağlamaya çalışıyorum. Sezonda iki sefer özel vatandaşlarımızı misafir ediyoruz, masalarımızı ücretsiz veriyoruz. Yiyeceklerini, içeceklerini getirebiliyorlar. Hiçbir şekilde ücret talep etmiyoruz. Nasip olursa önümüzdeki günlerde İzmir'den engelli arkadaşlarımızı misafir edeceğiz. Onların gözündeki güzel ifadeler bize yetiyor" diye konuştu.

Foça Kent Konseyi Üyesi ve Engelli Meclisi Yürütme Kurulu’nda görev yapan Nihal Gezgin de, "Özel kardeşlerimizi, engellilerimizi burada rahat ettirebilmek için ilk gezi düzenlemesini buraya yaptık. İşletme sahibi Ragıp Günay'ın daha önce de bu tür etkinliklere destek olduğunu, mekanını ücretsiz olarak açtığını biliyorduk. Aynı duyarlılığı bize de gösterdi. Burada Foçalı engelli kardeşlerimiz tarafından karşılandık. Birlikte güzel bir gün geçirdik" dedi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok