Advert

“Yaptığınız işin arkasında durun”

“Yaptığınız işin arkasında durun”
“Yaptığınız işin arkasında durun” admin
Bu içerik 67 kez okundu.

Şehit Ali Dereli mevkiine ismini veren şehidimiz Ali Dereli adına yaptırılan çeşmenin suyunun yol yapım çalışmaları nedeniyle kesilmesi konusu hakkında görüşlerini dile getiren AK Parti Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Murat Öncel, Subatan Yaylası’nda açılmak istenen pompalar için de açıklamada bulundu.

Öncel, geride bıraktığımız hafta haberleştirdiğimiz şehit adına yapılan çeşmenin sularının kesilmesi konusunda şunları kaydetti: “İlçe Başkanımız Muhammet Şen, bu konuda bir araştırma yapıp Karayolları Bölge Müdürlüğü’nü aramış. ‘Bizim bu konuda bilgimiz de dahlimiz de yok’ denmiş. Kendisine verilen isim, İZSU’da teknik müdür Ahmet Bey. ‘Buradan bidonlarla su dolduruyorlar, onun için kestik. Buranın saati de yok’ diye Ahmet Bey’in bir açıklaması var. Bunu çok büyütmek istemiyoruz çünkü hassas bir konu. İZSU tarafından kesilmiş, kendilerine sorulması daha iyi olur.”

“Rahmanlar Barajı’nı hükümet yapıyor”

Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş’in Subatan Yaylası’nda vatandaşlara gerçekleştirdiği görüşmeye değinen Öncel, “Bunu çok vahim buldum. Hikmet Güriş’in açıklamasında ‘Rahmanlar Barajı’nı iki yıl içinde bitireceğiz’ şeklinde bir beyanı var. Ne İZSU’nın ne de Ödemiş Belediyesi’nin böyle bir yatırımı var. Bu yatırım, hükümet tarafından yapılıyor ve İZSU’ya devredilecek yani İZSU’nun ve Ödemiş Belediyesi’nin burada şu an bir lira katkısı yok. Ödemiş halkının bunu bilmesini istiyorum. Bu baraj, içme suyu olarak İZSU’ya devredilmek üzere hükümet tarafından yapılmaktadır. ‘Demek ki İZSU bu işi beceremeyecek. Biz yapalım, vatandaşımız susuz kalmasın’ diye verilmiş bir baraj.

“El altından imza toplayacaklardı”

İkinci vahim açıklaması da köylüyü tehdidi oldu. ‘Jandarmayla gelirim, bu kuyuları yine kazarım’ diyor. Bizim elimizde görüntüler de var. Ekmeğini İZSU’dan yiyen biri, köylülere şunu diyor: ‘Bu izni DSİ verdi. Ben de dahil olmak üzere imza atalım. Bu pompaları iptal ettirelim’. Yani bir İZSU yetkilisinin, bir Büyükşehir yetkilisinin el altından imza toplayıp pompaların iptal edilmesi yönünde açıklaması var. Bunu Büyükşehir’de dile getireceğim.

02.12.2019 tarihinde bu pompaların açılması için Ödemiş Belediyesi’nin kendi kararı var. DSİ’nin üstüne atıyorlar ama herkes biliyor ki bir pompa istasyonu açılacağı zaman DSİ’den izin alınması gerekli. Bu talebi yapan İZSU. Tahsisi yapan, 02.12.2019 tarihinde Ödemiş Belediyesi. Köylünün ayaklanmasını görünce topu DSİ’nin üstüne atıp bir de el altından köylülere, ‘İmza toplayın. DSİ’den iptal ettirelim’ demek çok acı. Kendisini bu konuda kınıyorum. Hiç olmazsa yaptığınız işin arkasında durun” dedi.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret