Advert

Beydağ’da Kızılay çalışmaları son sürat devam ediyor

Beydağ’da Kızılay çalışmaları son sürat devam ediyor
Beydağ’da Kızılay çalışmaları son sürat devam ediyor admin
Bu içerik 73 kez okundu.

Beydağ’da geçtiğimiz ay devreye giren modern Kızılay binasında çok amaçlı eğitim odaları, toplantı odaları, personel ve başkan odası gibi çeşitli birimler bulunuyor.

Beydağ Kızılay Şubesi Başkanı Ömer Yılmazlar, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Geçen ay genel başkanımızın katılımıyla Kızılay binamızın açılışını gerçekleştirdik. İnsanlarımız; Kızılay’ı bugüne sadece kan alan, kan toplayan bir kuruluş olarak biliyordu. Kızılay; halkımıza sosyal projeleri olan, sosyal destekleri olan bir kurum. Sosyal çevremizde maddi sıkıntısı olan vatandaşlarımıza, devletimizin yetişemediği yerlerdeki bazı projeleri yapabilme kabiliyeti olan bir kurum. Dertlilerle dertlendikçe bu işler yürüyor.

Ramazan’da 275 kişilik dar gelirli ailemize kimse duymadan 500 liralık Ramazan yardımı gerçekleştirdik. Halkımızın bazı konurla ilgili hassasiyeti yüksek. Özellikle konu sağlık olduğu zaman herkes, arkasına önüne bakmaksızın birbirine yardım etmeyi seviyor. Kan stoklarının düşmeye başladığı zamanlarda Beydağ halkımız; bronz madalya, gümüş madalya yarışı içerisinde belirli bir sayıda kan bağışında bulunuyorlar. Genel başkanımızın yaptırdığı araştırma sonucunda nüfus oranı bakımından şu anda birinci diyebiliriz. ‘Nüfus oranına göre böyle yüksek bir kan bağışçısı olan bir ilçeye kayıtsız kalamayız. Burada bir kan merkezi kuralım’ şeklinde bize bir jesti oldu.”

Teşkilatlandırma çalışmaları başladı

Sözlerine devam eden Beydağ Kızılay Şubesi Başkanı Ömer Yılmazlar, “ ‘Afet timini de burada kuralım’ şeklinde bir müjdesi oldu. Biz de şu anda kan birimi, afet ve yardım biriminden oluşan üçlü sacayağını Beydağ’ımızda teşkilatlandırmaya başladık. Şu anda bebek bezi, bebek maması, hijyen setleri dağıtmaya devam ediyoruz. Halk eğitimimiz ile bir projemiz hazırlık halinde. Bittiğinde İŞKUR destekli meslek edindirme kurslarını da şubemizde verebilecek durumdayız. Bu işe yardım diye başladık ama işin içine girdikçe, Beydağ’ımızdaki eksikleri büyüklerimiz fark ettikçe biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Yangın bölgelerine suları soğutmak dağlarımızdan kar götürmek için hazırlık yaptık fakat şu an için su soğutmada sıkıntı olmadığı bildirilince şu an için su ve kar sevkiyatımızı durdurmuş bulunmaktayız.  Arkadaşlarımız hazır olarak bekliyorlar, bölgemizden herhangi bir ihtiyaç halinde hemen gönderim yapacağız” dedi.

Ofisler, toplantı salonları

Yeni bina hakkında da bilgi veren Başkan Yılmazlar, “Şu an Beydağ’ımızda 167 metrekarelik ikinci kat ofise kurulu vaziyette bir tane çalışma ofisimiz, 10 kişilik bir adet toplantı, sunum ve seminer odamız, bir de 15 kişilik eğitim verebileceğimiz bir eğitim salonumuz var. Geniş, ferah bir yer. Gelen arkadaşlarımız, ‘Güzel bir yer olmuş’ diyorlar. Çalışmalarımızı buradan yürütmeye devam edeceğiz. Belediye başkanımız sağ olsun buranın tahsis edilmesinde, bize uygun hale gelmesinde, eğitim salonumuzun dizayn edilmesinde bize destekleri oldu. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.  Biz, Beydağ ilçemizde gerekli araştırmaları yaptık. Hasta olarak yatan vatandaşlarımızın en büyük eksiği hasta yatağı. Birkaç tane tekerlekli sandalye talebi oldu. Kızılay’ın bağışçıları var. Bu istekleri karşılamaya çalışıyoruz. Duyarlı bağışçılarımız sayesinde de bütün ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Eğitim odamızda meslek edindirmeye yönelik çalışmalarımız oluyor. Yaklaşık 40 kadının eğitildikten sonra işleri hazır, eğitimleri bittikten sonra hemen işlerine başlayabilecekler. Ayrıca gençlerimize ve kadınlarımıza gönüllük eğitimlerimiz var. Önümüzdeki süreçte planlarımıza göre Beydağ Kızılay Şubesi olarak çok yönlü çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret