Advert

Şehidin çeşmesi uzun süredir akmıyor!

Şehidin çeşmesi uzun süredir akmıyor!
Şehidin çeşmesi uzun süredir akmıyor! admin
Bu içerik 48 kez okundu.

Ödemiş’te Hürriyet Mahallesi’ne bağlı Şehit Ali Dereli mevkiinde bulunan, 27 Eylül 2001 tarihinde şehit olan Ali Dereli için ailesinin tarafından yaptırılan çeşmede geçtiğimiz kış yapılan yol yapım çalışmalarından ötürü su kesildi ve sonrasında da açılmadı. Şehidin ailesi, gerekirse buraya su sayacı takılmasını ve gereken parayı ödeyeceklerini belirterek bir an evvel çeşmenin açılmasını istiyor.

Şehidimizin annesi, hislerini şu şekilde ifade etti: “Ali, benim en küçük oğlumdu. Van’da askerlik yapıyordu. Çeşmeciydi oğlum. Mayın patlaması sonucunda şehit oldu. Diğer evladımı da kaybettim, aralarında bir sene ya vardı ya yoktu.

Şehit olmadan üç gün önce konuşmuştuk. Diğerleriyle konuşurken beni telefona istedi. Kontörümün olmadığını, tatil gününde onu arayacağımı söyledim ama nasip olmadı. En son o zaman sesini duydum. Adının yaşaması için bir çeşme yaptırdık. 20 sene boyunca aktı ama geçen sene kışın yol yapım çalışması nedeniyle kesildi. Gerekli yerlere gittik, başvuruda bulunduk ama yol bitmeden suyun açılmayacağını söylediler.

Allah, bu acıyı kimsenin başına vermesin. Evladı olan kimse yaşamasın bunu. Benim içim, 20 senedir cayır cayır yanıyor. Kimse halini bilmez.”

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok