Advert

Kiraz'da hasta çok, doktor yok!

Kiraz'da hasta çok, doktor yok!
Kiraz'da hasta çok, doktor yok! admin
Bu içerik 39 kez okundu.

56 mahalleli bir yerleşim yeri olan Kiraz, gün geçtikçe büyüyor ama maalesef devlet hastanesi aynı şekilde kalıyor. Kiraz Devlet Hastanesi’nde sadece 30 yatak var. Birçok insan da birçok polikliniğin olmamasından ve acil durumlarda farklı farklı hastanelere gitmek zorunda kaldıklarından şikayet ediyorlar.

Konu hakkında görüşlerini ileten bir vatandaş, “Kiraz Devlet Hastanesi, bana göre yeterli değil. 56 mahallemiz var, uzak köylerimiz var. Buradan Ödemiş’e, İzmir’e gitmek zorunda kalıyor hastalarımız. Bölümler yetersiz, yatak sayısı yetersiz. 112 ambulans sayısının da az olduğunu biliyorum. Yeni bir kaza olmuş Kiraz’da. Arkadaşım birebir yakından şahit olmuş. Olay yeriyle arasında iki dakikalık mesafe bulunan hastaneden 33 dakika sonra gelmiş ambulans. Demek ki yetersiz. Ölümlü bir kazada bu kadar geç gelmesini mantığım almıyor. Sağlıkta, eğitimde bu kadar çağ atladık. Artık bunları konuşmuyor olmamız gerek” dedi.

“Dışarıya gitmek zorundayız”

Bununla ilgili söz alan bir başka vatandaş ise şunları kaydetti: “Kiraz Devlet Hastanesi, tamamıyla yetersiz. Her branştan doktor yok mesela. Biri geliyor, burada 10-15 gün kalıyor. Sonrasında burayı beğenmeyip kaçıp gidiyor. Yani bu durumdan memnun değiliz.

Mesela önümüzdeki günlerde ben dişçiye gideceğim. Bunun için de Ödemiş’e gideceğim. Biz devamlı dışarı gidiyoruz bakılmaya. Göz doktoru yok. Kulak burun boğaz yok. Bir tane çocuk doktoru var. O da sadece bir doktor olduğundan sıra alması sıkıntılı.”

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok