Advert

Pazarcı esnafının şikayetleri var!

Pazarcı esnafının şikayetleri var!
Pazarcı esnafının şikayetleri var! admin
Bu içerik 73 kez okundu.

Yedi hafta önce Kiraz halkı, üzeri kapalı ve birçok yerde olmayan güzelliğe sahip yeni pazar alanına kavuştu. Yaklaşık iki aydır yeni pazar yerinde hizmet veren pazarcı esnafı ise bazı konulardan dolayı şikayetçi. Bir esnaf, pazar yeriyle ilgili şunları dile getirdi: “Pazar yerinden memnunuz. En azından kışın yağmurdan, yazı güneşten bizi koruyacak ancak bazı olaylardan memnun değiliz. Pazar yerine arabayla giriyorlar. Onun dışında tuvaletler, eskiye göre daha iyi ancak hijyen açısından sıkıntılı. Sıvı sabun, mendil vs. hijyen ürünlerini koymuyorlar.

Şöyle bir durum da var. Yeni yapılan pazar yerinde kura yapılacağını söylediler ama kurada bana göre haksızlık oldu. Nasıl diye sorarsanız buranın kendi pazarcı esnafı yani Kirazlı pazarcılar, Kiraz Odası’na kayıtlı olanlar önce çekilişi yaptılar. Buraya belediye başkanı da dahil olmak üzere geldiler, yerlerini beğendiler. Sonrasında kalan yerleri biz çekilişle aldık. Burası, eski pazar yerindeyken sergiydi. Burayı yani benim olan sergiyi elimden alıp kapalı hale getirdi. Yeni pazar yerini yapıp aynı sergiyi parayla bize sattı.”

Genel olarak su ve tuvaletten dertliler

Diğer pazarcı esnafları ise pazarla ilgili genel olarak şunları ifade etti: “Yeni pazar alanından memnunum da haftada bir belediyenin gelip yerleri süpürmesi gerekiyor. Şu yerlerin pisliğine bakın. Her yer pislik içinde.

Buraya daha insanlar alışamadı. Kaç haftadır doğru dürüst iş olmuyor. Geliyoruz, sergilerimizi açıyoruz, geri topluyoruz. Geri gidiyoruz.

Burada bence en büyük sorun suyun olmaması. Fidan sulamalık, el yıkamalık ya da herhangi başka ihtiyaç için suyu tuvaletten doldurup getiriyoruz ve kullanıyoruz.

Biz buraya para ödeyerek sergi açabiliyoruz ancak para ödemeyenler de gelip yayılıyorlar. Bunun denetlenmesi gerek.

Burada en büyük eksiklik, tuvaletin yetersiz oluşu ve su sorunu. İleride Büyükşehir’in tuvaleti var ancak yetersiz kalıyor. Burada belediyenin tuvaleti olsa, aralıklarla pazar yeri etrafında çeşmeler olsa daha güzel olur. Burada su satanlar para kazanıyor.

Biz burada pazar duası yapmıyoruz. Bismillahsız başlıyoruz, Bismillahsız devam ediyoruz. Hoparlör için belediyeye söyledik. Hallolmasını bekliyoruz.”

Asfalt çalışması başladı

Öte yandan Kiraz Belediyesi, dün itibaren Pazar yeri ve çevresine asfalt döküldüğünü açıkladı. Konu ile ilgili olarak Kiraz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen açıklamada, “Belediye Fen İşleri ekiplerimizce İnönü Caddesi ve Pazar Sokak asfalt çalışmaları başlatıldı. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” denildi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret