Advert

Yanan ormanlarımız için ağaçlandırma kampanyası

Yanan ormanlarımız için ağaçlandırma kampanyası
Yanan ormanlarımız için ağaçlandırma kampanyası admin
Bu içerik 25 kez okundu.

Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Nallı, birçok şehirde yaşanan orman yangınlarıyla ilgili seferberlik başlattıklarını açıkladı. Yönetim Kurulu Başkanı Nallı, “Fidan Üreticileri Alt Birliği olarak ülkemiz genelinde birçok şehirde yaşanan orman yangınlarının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Gelecek nesillerden ödünç aldığımız doğamızı korumanın, özellikle ülkemizin yanan ormanlarını yeniden hayata döndürmenin hepimizin ortak görevi ve sorumluluğu olduğunu biliyoruz.

Birliğimizin bütün imkanlarıyla yangın alanlarının tekrar yeşillendirilebilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda üyelerimizin bağışladığı ve dikimi uygun görülen meyve fidanlarını yine bakanlığımızın belirlediği bölgelerde toprakla buluşturacağız. Üyelerimiz ile birlikte bu sorumluluk bilinciyle meyve fidanı bağışı kampanyasını başlatarak hem yanan ormanlarımızı yeniden hayata döndürecek hem de meyve fidanları ile ormanlık alanlarda ekonomik değeri arttırarak orman köylülerimize katkı sağlayacağız.

Doğamızı, vatandaşlarımızın canını ve malını korumak için yangınla mücadele eden kahraman ekiplere sonsuz teşekkürlerimizi sunarak orman yangınlarında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Yangın bölgelerinde bulunanlar başta olmak üzere hepimize geçmiş olsun” dedi.

Haber Merkezi

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”