Advert

Balkan Festivali bu yıl da düzenlenecek

Balkan Festivali bu yıl da düzenlenecek
Balkan Festivali bu yıl da düzenlenecek admin
Bu içerik 28 kez okundu.

İzmir’in Ödemiş, Tire, Buca, Bornova, Karşıyaka, Gaziemir, Bergama ve Menemen ilçelerinde yapılması planlanan Balkan Halk Dansları ve Kültür Festivali’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne olması bekleniyor.

Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu Genel Başkanı Zafer Yusuf Güzelkasap, etkinliğin her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılacağını dile getirerek, “Atatürk tarafından 1935 yılında başlatılan ve Ata'mızın mirasına sahip çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından devam ettirilen, federasyon olarak projesine katkı sunmanın da ayrıca gururunu yaşadığımız Balkan Halk Dansları ve Kültür Festivali'nin 15’incisi, 25 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında İzmir'de yapılacaktır. Uluslararası nitelikteki bu birlik, dayanışma ve barış şölenine tüm halkımız davetlidir.

12 Balkan ülkesi ve Türkiye'den sanatçı ve ekiplerin katılımı, İzmir Rumeli Balkan Federasyon ve Derneklerinin yoğun desteği ile kent merkezi ve ayrıca festival dahilinde sekiz ilçeye yayılacak konser, gösteri ve etkinlikler ile sekiz gün sürecek olan büyük festivalimize tüm Rumeli Balkan camiasını bekliyoruz” dedi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok