Advert

Beydağ’ın eski kaymakamı AFAD başkanlığına getirildi

Beydağ’ın eski kaymakamı AFAD başkanlığına getirildi
Beydağ’ın eski kaymakamı AFAD başkanlığına getirildi admin
Bu içerik 58 kez okundu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı’na Kırıkkale Valisi ve Beydağ’ın eski kaymakamlarından Yunus Sezer atandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda da bakan yardımcılıklarına atama yapıldı.

Atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yer aldı. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığına Kırıkkale Valisi Yunus Sezer atandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda da bakan yardımcılıklarına atama yapıldı. Faruk Özçelik ve Ertuğrul Soysal, bakan yardımcılığına getirildi.

Yunus Sezer kimdir?

İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum Atatürk İlköğretim ve Atatürk Lisesi’nde tamamlayan Sezer, 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

Evli ve üç çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilen Sezer, 2001'de kaymakam adayı olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Edirne-Lalapaşa Kaymakam Vekilliği, İzmir-Beydağ Kaymakam Vekilliği, İngiltere’de yurt dışı stajı, Giresun-Alucra Kaymakamlığı, Sivas-Altınyayla Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Diyarbakır-Silvan Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, bakan danışmanlığı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yaptı. Sezer, 26 Ekim 2018’de Kırıkkale Valiliği’ne atanmıştı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret