Advert

Gaziler Günü için program yapılacak

Gaziler Günü için program yapılacak
Gaziler Günü için program yapılacak admin
Bu içerik 46 kez okundu.

19 Eylül Gaziler Günü, Ödemiş’te program dahilinde kutlanacak. Ödemiş Kaymakamlığı’ndan yapılan duyuruya göre Gaziler Günü’nün kutlama programı, 19 Eylül Pazar günü saat 07.00’de başlayıp aynı gün saat 24.00’te sona erecek. Kutlama gününün başlangıç ve bitiş saatleri arasında resmi daire, özel kuruluşlar, müesseseler, askeri birlik ile bütün kamu kurum ve kuruluşları, Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatılacak.

Atatürk anıtı önünde yapılacak törene mülki erkan ile bütün kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri katılacak. Ayrıca kurum amirleri, memurların törene katılması yönünde gerekli duyuruyu yapacaklar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek bir grup öğrenci ile temsilci okulların bayrak ve flamaları törene katılacak.

Göndere bayrak çekilecek

Tören, saat 10.00’da Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önünde yapılacak. Çelenkler ve görevliler, em geç saat 09.45’te yerlerini almış olacaklar. Atatürk anıtına yalnızca Ödemiş Kaymakamlığı, Ödemiş Belediyesi ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği adına Ödemiş Gaziler Derneği’nin çelenkleri konulacak.  Çelenklerin konulmasını müteakip Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak, ardından İstiklal Marşı eşliğinde gazilerimiz tarafından şanlı bayrağımız göndere çekilecek.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Gaziler Derneği Ödemiş Şube Başkanı Selahattin Aktaşoğlu tarafından yapılacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen bir öğrenci tarafından da şiir okunacak.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret