Advert

CHP Ödemiş İlçe Örgütü 98. yılı törenle kutladı

CHP Ödemiş İlçe Örgütü 98. yılı törenle kutladı
CHP Ödemiş İlçe Örgütü 98. yılı törenle kutladı admin
Bu içerik 55 kez okundu.

CHP Ödemiş İlçe Örgütü tarafından Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önünde partinin 98. kuruluşu yılı töreni gerçekleşti. Program kapsamında bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ata’nın huzurunda CHP Ödemiş İlçe Örgütü Başkanı Hamdi Halis tarafından çelenk konulması yer aldı.

CHP Ödemiş İlçe Örgütü adına günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı CHP Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Gözde Yatar gerçekleştirdi. Yatar, konuşmasında şunları kaydetti: “Bugün Cumhuriyet'in kalesi İzmir’in kurtuluşunun 99. yılını, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 98. yılını kutluyoruz. 15 Mayıs 1919'dan 1922’ye kadar işgal, zulüm ve acılara maruz kalan halkımız, büyük acılar yaşamıştır. Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde ve onun ‘Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri!’ emriyle İzmir’imizin makus talihi, ebediyen yenilgiye uğratılmıştır. Samsun'dan başlayan istiklal mücadelemiz, cephelerde kazandığımız destansı zaferlerin ardından kahraman ordumuzun İzmir’e girişliyle nihai sonuca ulaşmıştır. Bu bakımdan 9 Eylül’ün bizim için önemi büyüktür. Eylül, İzmir’in kurtulmasından öte Anadolu'nun hürriyetine kavuşması anlamında taşımaktadır. 9 Eylül; Türk'ün ateşle imtihanımın son bulduğu, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtulduğu gündür. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde başlatılan kurtuluş mücadelesi destanının zirvesi olan 9 Eylül kutlu olsun.

9 Eylül, Cumhuriyet’e geçişin de önemli bir safhası, güzel vatanımızın ve eşsiz milletimizin kader çizgisidir. 9 Eylül; milli mücadeledir, ilk kurşundur, Hasan Tahsin’dir, özgürlüktür, Türkiye'dir, Mustafa Kemal Atatürk'tür. Güzel şehrimiz İzmir’imizin kutlu günü kutlu olsun!

“CHP, bir demokrasi partisidir”

Bu büyük zaferden bir yıl sonra 9 Eylül 1923 tarihinde ise o günkü adı olan Halk Fırkası olan Cumhuriyet Halk Partisi kurulmuştur. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve demokrasiyi kuran, ekonomik, kültürel, sosyal, hukuki ve toplumsal devrimlere imza atan ve mensubu olmaktan şeref duyduğumuz partimizin kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Cumhuriyet Halk Partisi; dünyanın en eski, en köklü ve bütün mazlumların örnek aldığı bir partidir. Bir demokrasi partisidir, bir insan hakları partisidir, bir sosyal devlet partisidir. Bağımsızlığı ilke edinen bir partidir. Kökleri Kuvayı Milliye'de, kökleri insanda, kökleri hakkı, hukuku ve adaleti savunmakta olan bir partidir. Asla unutulmamalıdır ki dünyanın başka ülkelerinden önce bizi çağdaş ve medeni dünyayla buluşturan Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Cumhuriyetimiz ile yaşıt olan Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bu yana Atatürk ilke ve inkılaplarının, özgürlüklerin, demokrasinin, insanın ve emeğin yılmaz bekçisi olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle 9 Eylül 1923'de yakılan meşale, Cumhuriyet Halk Partisi olarak yolumuzu aydınlatmaktadır. 98 yıldır hiç dinmeyen coşku ve kararlığımızla eşitlikçi, özgürlükçü, gelişmiş ve aydınlık Türkiye için, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacağımıza olan inancımla partimizin kuruluş yıl dönümü kutluyor, ilk ve ebedi genel başkanımız Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere partimiz için emek vermiş tüm partililerimizi saygıyla anıyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Çetinkaya'dan Başkan Özçınar Kutlu’ya cevap
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret
Başkan Özçınar Kutlu’ya ziyaret