Advert

Aynı okuldan 11 sınıf karantinaya alındı

Aynı okuldan 11 sınıf  karantinaya alındı
Aynı okuldan 11 sınıf  karantinaya alındı admin
Bu içerik 23 kez okundu.

Ödemiş’te 50. Yıl Ortaokulu’nda bulunan 50 sınıfın 11’i karantinaya alındı. Öte yandan Konak, Karabağlar, Torbalı, Bayındır, Kiraz, Selçuk, Ödemiş ve Beydağ ilçelerinde toplam 43 sınıfın karantinaya alındığı, 141 öğrenci ve 17 öğretmenin ise Covid-19’a yakalandığı öğrenildi.

Bir buçuk yıl süren pandemi sürecinin ardından 6 Eylül itibariyle 18 milyon öğrenci okullarına geri döndü. Eğitim öğretim yılının ilk haftası geride kalırken geçen hafta okullarda yaşanan sorunlar, ikinci haftada çözüme kavuşmadı. Okullarda pandemi önlemlerinin yetersiz olduğu görülürken birçok okulda pozitif vakalar çıktı ve sınıflar karantinaya alındı.

Yaklaşık 2000 öğrencisi bulunan 50. Yıl Ortaokulu’nda bulunan 50 sınıfın 11’i, çıkan pozitif vakaların ardından karantinaya alındı. Öte yandan Konak, Karabağlar, Torbalı, Bayındır, Kiraz, Selçuk, Ödemiş ve Beydağ ilçelerinde toplam 43 sınıfın karantinaya alındığı, 141 öğrenci ve 17 öğretmenin ise Covid-19’a yakalandığı öğrenildi.

“Eğitim kesintiye uğrayacak”

Eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanı Necip Vardal, “6 Eylül’de yüz yüze ve kesintisiz eğitime geçilmesiyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerekli hazırlıkları yapmadığı için karantinaya alınan sınıf, öğrenci ve öğretmen sayıları hızla artmakta. Bu artan sayılar yüz yüze eğitimin kesintiye uğrayacağı yönünde endişeleri ve kaygılarımızı arttırmakta. Bakanlığa yüz yüze eğitme geçilmeden önce, eğitimin sürdürülebilir olması için bir dizi çağrıda bulunmuştuk. Gelinen noktada bunları tekrar etmekte fayda var. Okullara ek öğretmen atanmalı, ek derslik açılmalı, ek personel ve ek destek personelinin yeterli sayıda olması gerekiyor. Sınıfların seyreltilmesi ve derslerin 30 dakikaya düşürülmesi lazım. Bu önerilerin hiçbiri yerine getirilmedi. Bakanlık, maalesef bir kutu dezenfektan ve maske koymayı yeterli önlem olarak görüyor” dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”