Advert

Mehmet Ak’tan yeni eğitim dönemi mesajı

Mehmet Ak’tan yeni eğitim dönemi mesajı
Mehmet Ak’tan yeni eğitim dönemi mesajı admin
Bu içerik 30 kez okundu.

Kiraz İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Ak okulların açılmasıyla birlikte yeni dönemin başlamasıyla ilgili başta öğretmenler ve öğrenciler olmak üzere velilere de seslendi. Yeni eğitim- öğretim dönemini şu sözlerle kutladı:

 

“Her yıl okulların açılmasıyla birlikte coşku ve heyecanla kutladığımız İlköğretim Haftası'nı, bu yıl COVİD-19 tedbirleri altında kutluyoruz.

Uzun bir aradan sonra okullarımız; öğrencilerimizin varlığıyla, cıvıltısıyla hayat buldu, renklendi. Öğretmenlerimiz ile birlikte öğrencilerimize kavuşmanın heyecanı içerisindeyiz.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Sizler dünyanın en meşakkatli ve bir o kadar da en güzel mesleğini icra ediyorsunuz. En büyük hazinemiz olan çocuklarımız, bir kuyumcu titizliğiyle sizlerin ellerinde şekilleniyor, geleceğe hazırlanıyor. Sizin gücünüzle binlerce yaşam inşa ediliyor.

Uzaktan eğitimin hayatımızın bir parçası olduğu ve eğitimde dijital dönüşümün yaşandığı bu dönemde, kendini 21. yüzyıl yaşam becerileri ile donatarak öğrencilerimizin bilgiye ulaşmalarında iyi bir rehber olan ve özverili çalışmalar sergileyen tüm öğretmenlerime, yürekten teşekkür ediyorum.

 

Sevgili Çocuklarım,

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte okullarımız eğitime hazır durumda. Biliyoruz ki sizler de öğretmenlerinizi, arkadaşlarınızı çok özlediniz ve okula başlayacağınız günü iple çektiniz. Aranızda bu yıl ilkokula başlayan minik yavrularımızın meraklı bakışlarını ve heyecanını şimdiden görür gibiyim. Evinizden sonra en güvenilir yer olan okulunuzda, öğretmenleriniz rehberliğinde ve ilimin ışığında aydınlanacak ve gelişeceksiniz.

 

Şunu bilmelisiniz ki sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim görmeniz adına her türlü tedbiri aldık. Sizlerin de gerek hijyen gerekse sosyal mesafe konusunda gerekli hassasiyeti göstermenizi istiyoruz.

Yeni eğitim öğretim yılında derslerinizde başarılar diliyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

 

Kıymetli Velilerimiz,

Uzaktan eğitim sürecinde, öğrencilerimiz bilgiye ekran başından ulaşırken okul aile iş birliği, her zamankinden daha çok önem kazandı. Bu süreçte, siz değerli velilerimizin desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çocuklarımızın kişisel hijyen ve sosyal mesafe alışkanlıklarını kazanmalarında sizlerin göstereceği hassasiyet çok önem arz etmekte. Sizlerin desteği ve yardımı ile çocuklarımızı aydınlık yarınlara taşıyacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevini ifa ederken şehit olan ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; 2021-2022 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

İlköğretim Hafta'mız kutlu olsun.”

 

Aydın Uysal

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”