Advert

Havzadaki üç ilçeye öğrenci yurtları yapılacak

Havzadaki üç ilçeye öğrenci yurtları yapılacak
Havzadaki üç ilçeye öğrenci yurtları yapılacak admin
Bu içerik 42 kez okundu.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. DEÜ'den yapılan açıklamada üniversite bünyesindeki yurtların hazırlıklarının tamamlandığını, yeni yurt yapımına da hız verildiği belirtildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, öğrencilerin barınma ihtiyaçları konusunda taleplerinin arttığına işaret ederek, "Bünyemizde bulunan yurtlarımızı yeni akademik yıla hazır hale getirdik. Yurt olmayan yerlerde misafirhane hizmeti başlattık" dedi.

Kiraz Belediyesi’ne teşekkür

Prof. Dr. Hotar, üniversiteye bağlı yurtları hazırlarken yerel yönetimlerin yanlarında yer aldığını belirterek, "Bergama Öğrenci Yurdu'ndaki tadilatların tamamlamasında destek olan Bergama Belediyesi’ne, Kiraz'daki Veteriner Fakültemizdeki öğrencilerimiz için yer tahsis eden Kiraz Belediyesi’ne ve kıymetli evlatlarımızın barınma ihtiyaçlarının karşılanmasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin yoğun talepte bulunduğu bu dönemde onların da beklentilerini göz önünde bulundurarak yurtlarımızı hazır hale getirdik" dedi.

“Gerekli adımlar atılıyor”

Yeni yurtlar yapmak için de yoğun çaba harcadığını ifade eden Prof. Dr. Hotar, şunları kaydetti: "Bir yandan var olan yurtlarımızı yenilerken diğer yandan da güzel İzmir'imize ve üniversitemize yeni yurtlar kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Torbalı Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz için üniversitemiz arazisi içinde yapacağımız 300 yataklı yurt inşaatına kısa bir süre sonra başlamayı planlıyoruz. Değerli bağışçılarımızın destekleriyle Selçuk'taki Efes Meslek Yüksekokulu'nun hemen yanındaki alanda yurt yapmak için gün sayıyoruz. Kiraz ilçemize de yurt kazandırmak için gerekli adımlar atılıyor. Geleceğe yön veren üniversitemizde öğrenim gören tüm evlatlarımıza yeni akademik yılda başarılar diliyor, milletimiz adına onlardan beklentimizin büyük olduğunu bilmelerini istiyoruz."

Açıklamada Buca Tınaztepe Kampüsü'nde yer alan kız-erkek öğrenci yurdunda tadilat yapıldığı, Buca Eğitim Fakültesi’nde yer alan kız yurdundaki iki binada ise güçlendirme çalışmalarının sürdüğü, Buca-Tınaztepe'de Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılacak yurt için de sürecin devam ettiği de belirtildi.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”