Advert

“Sevimli dostlarımız için sevgi ve özveriyle çalışıyoruz”

“Sevimli dostlarımız için sevgi ve özveriyle çalışıyoruz”
“Sevimli dostlarımız için sevgi ve özveriyle çalışıyoruz” admin
Bu içerik 22 kez okundu.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Ödemiş Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde belediye meclisi üyeleri ve öğrencilerle birlikte incelemelerde bulundu. Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin rekor denilebilecek düzeyde çalışmalara imza attığını söyleyen Başkan Eriş, yeni yuvasına kavuşmayı bekleyen sevimli dostlar için “Sahiplenelim, sahiplendirelim” çağrısında bulundu.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Ödemiş Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Başkan Yardımcısı Feridun Azeroğlu, Ödemiş Belediye Meclisi üyeleri Nazan Dönmez, Sema Bilgi, Tülin Bozoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü ile Özel Balböceğim Gündüz Bakımevi öğrencileri katıldı.

Minik öğrenciler, Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki can dostlar için getirdikleri mamaları Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne teslim etti. Başkan Eriş, daha sonra öğrencilerle birlikte kedi ve köpeklerin yer aldığı padokları gezip incelemelerde bulundu. Başkan Eriş, sokak hayvanlarına nasıl davranılacağı ve yaralı bir hayvan görüldüğünde neler yapılacağı konularında çocuklara bilgiler aktarırken ziyarette renkli görüntüler yaşandı. Hayvanları Koruma Komisyonu Üyesi Tülin Bozoğlu, geçtiğimiz yıl Ödemiş Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nden sahiplendiği ve Aşkım adını verdiği kedisiyle etkinliğe katıldı.

Büyükşehir ile örnek işbirliği

Ödemiş Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ödüllü ve örnek hizmetleriyle sadece Ödemiş için değil Küçük Menderes Havzası için önemine vurgu yapan Başkan Mehmet Eriş, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, gezegenimizde bizimle aynı nefesi soluyan tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymamız gerektiğini hatırlatıyor. Biz de sadece bugün değil; yılın 365 günü bu sevgi ve bilinçle çalışıyor, can dostlarımızın can güvenliği, barınma ve beslenme ihtiyacı için imkanlarımızı seferber ediyoruz. Onların tek ihtiyaçları sevgi ve elbette ‘Bir kap su, bir kap mama’.

İzmir Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız iş birliği neticesinde Ödemiş’in yanı sıra Beydağ, Kiraz ve Bayındır’dan da kedi ve köpeklerimizi ağırlayan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimiz, 5199 sayılı kanun ile belediyemizin yükümlülükleri arasında yer alan sahipsiz veya güçten düşmüş hayvanların toplatılması, kısırlaştırılması, aşılanması, gerekli tıbbi bakımlarının yapılması, işaretlenmesi, alındığı ortama geri bırakılması ve sahiplendirilenlerin kayıt altına alınması gibi işlemlerde rekor denilebilecek rakamlara ulaştı” dedi.

“İlk 9 ayda 1851 operasyon yapıldı”

2015 yılında 401, 2018 yılında 460, 2019 yılında 332 operasyonun, 2020 yılında 1247 operasyonun gerçekleştirildiği Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yılın ilk dokuz ayında 1851 operasyonun yapıldığını hatırlatan Eriş, “Veteriner İşleri Müdürlüğü personelimiz de İzmir Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle bu alandaki sorumluluklarını 365 gün özveri ve sevgiyle yerine getiriyor. Sadece ilk dokuz ayda 1851 operasyona imza atan ekiplerimizi kutluyorum. Ekiplerimiz, zaman fark etmeksizin zor durumda olan canlarımızın yardımına koşuyor. Tedavileri, hijyenik ortamda en iyi şekilde yapılıyor.

Tüm hemşehrilerimizin de aynı sevgiyle can dostlarımızın yanında olacağına, bu alandaki özverili çalışmalarımıza destek vereceklerine yürekten inanıyorum. Ayrıca barınağımızda çok sayıda can dostumuz, yeni yuvasına kavuşmayı bekliyor. Sahiplenelim, sahiplendirelim!” diye konuştu.

Osman Toka

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”