Advert

“Yol sorunu nedeniyle iş yapamıyorum”

“Yol sorunu nedeniyle iş yapamıyorum”
“Yol sorunu nedeniyle iş yapamıyorum” admin
Bu içerik 38 kez okundu.

Kiraz’a bağlı Kırköy Mahallesi’nde yaşayan Gültekin Gül isimli esnaf, ilçe merkezine çok yakın bir konumda olmalarına rağmen mahallelerine gelen yolun dar oluşu nedeniyle işletmekte olduğu düğün salonunun iş yapamadığını dile getirdi.

Kırköy Mahallesi’nde alabalık restoran ve düğün salonu işletmeciliği yapan Gültekin Gül, ilçeden mahallelerine gelen yolun dar ve elverişsiz olması nedeniyle hem restoranın hem de düğün salonunun yol meselesi yüzünden etkilendiğini belirterek, “Buraya çok güzel, zemini çimden düğün salonu ve aynı zamanda alabalık restoranı açtım fakat yolun dar olması, maalesef buradaki işlerimi çok etkiliyor. Hem İzmir Büyükşehir Belediyesi Kiraz Yerel Hizmetler Birimi’ne hem de Kiraz Belediyesi’ne durumu aktarmama rağmen bugüne kadar netice yok” dedi.

“Dayanacak gücümüz kalmadı”

İşletmeci Gültekin Gül, yoldan sadece tek araç geçebildiği için çoğu insanın ne düğün ne de restoran için talep göstermediğini söyleyip sözlerine şöyle devam etti: “Yoldan tek araç geçebilmesi nedeniyle iki aracın aynı anda geçmesi konusunda sıkıntı yaşıyor. Burasının acil olarak genişlemesi gerekiyor. Sadece ben değil, burada yaşayan mahalle sakinleri de var. Onlar için de yolun çok dar oluşu, sıkıntı yaratıyor. Bir an önce Büyükşehir yapacaksa Büyükşehir, Kiraz Belediyesi yapacaksa Kiraz belediyeleri yapsın. Dayanacak gücümüz kalmadı.”      

Çeşme sıkıntısı da var

Kırköy sınırlarının içinde bulunan toplu çeşmelerin de mezarlığın içinde olması gerekirsen dışarda olduğunu belirten Gül, “Burada en ilginç olanlardan birisi de toplu çeşmenin aslında mezarlığın içinde olması gerekirken dışarıda olması. Buradan su alacak olanlar, mezarlıktan çıkarak suyu kullanmak zorunda kalıyorlar” ifadelerini kullandı.

Aydın Uysal

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”