Advert

CHP Kiraz’da start verdi

CHP Kiraz’da start verdi
CHP Kiraz’da start verdi admin
Bu içerik 30 kez okundu.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP milletvekilleri ile birlikte Kiraz’da, merkez ve mahallelerde esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyip alan çalışmaları gerçekleştirdiler.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Kiraz’da çiftçinin sorunlarını dinledi. Gaytancınoğlu'na derdini anlatan bir çiftçi, "Mısır yetiştiriyoruz elektrik faturası normalin üzerinde ödemekte zorlanıyoruz. Kesmeye geliyorlar, o zaman da bir inek bir buzağı satıyoruz ödüyoruz" dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Kiraz Arkacılar köyünde çiftçinin sorunlarını dinledi.

Şevkin'in "Başka bir işte çalışıyor musunuz?" sorusuna çiftçi, "Sabah 5'te kalkıp her gün gündeliğe gidiyoruz, öğleden sonra da burası" yanıtını verdi.

 

Yem fiyatları 170 liraya çıktı

Gaytancınoğlu'na derdini anlatan bir çiftçi, "Bu maliyetlerin altından kalkamıyoruz saman geliyor ama nakliye çok pahalı. Nakliyeciye soruyoruz mazot pahalı diyor. Köprülerden geçiyorlarmış, mısır yetiştiriyoruz elektrik faturası normalin üzerinde ödemekte zorlanıyoruz. Kesmeye geliyorlar, o zaman da bir inek bir buzağı satıyoruz ödüyoruz" dedi.

Gaytancınoğlu, şu sözlerle çiftçiye destek oldu:

"Muhtarımız yana yakıla üretim diyor ancak ürettikçe borcu artıyor. Samanları Trakya'dan alıyor bu samanlar Trakya'da üretiliyor, buğday olarak yükleniyor, balya olarak buraya geliyor. Neredeyse nakliyeyle birlikte iki katına geliyor. Yem fiyatları 160-170 liralara çıktı. Kazandıkça hayvan sayısını artırması lazım ama kazanamıyor, kaybediyor."

Aydın Uysal

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”
“Ağaçların köklerini talan ettiler”