Advert

Başkan Özçınar Kutlu’dan Büyükşehir’e ağaç tepkisi

Başkan Özçınar Kutlu’dan Büyükşehir’e ağaç tepkisi
Başkan Özçınar Kutlu’dan Büyükşehir’e ağaç tepkisi admin
Bu içerik 38 kez okundu.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekibinin yol çalışmasının ağaçların köklerine zarar verdiğini ve bunun sonucunda iki ağacın devrildiğini kaydederek tepki gösterdi.

 

Salı günü yağmurun etkili olduğu Kiraz'daki Gümüşsuyu Caddesi'nde bulunan iki çam ağacı, kaymakamlık lojmanının bahçesine devrildi. Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, yaptığı açıklamada yol çalışması sırasında ağaç köklerinin zarar gördüğünü ileri sürdü.

 

“Yaralanma olsaydı

bedelini kim öderdi?”

 

Büyükşehir Belediyesi ekibinin bu konuda uyarıldığını da kaydeden Özçınar Kutlu, şöyle konuştu: "Sorumluluğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait caddede ne yazık ki yol çalışması, bir aydır devam ediyor. Sorumsuz yapılan çalışma sonucu kaç yıllık ağaçlarımızın yol yapımı sırasında tahribata uğradığını, köklerinin zarar gördüğünü ve acilen müdahale edilmesini aksi takdirde devrileceklerini söyledik. Ne yazık ki gerçekleşen yağış ve rüzgar sebebi ile Kiraz İlçe Kaymakamlığı konutuna birden fazla ağaç devrildi. Herhangi bir yaralanma söz konusu değil fakat olsaydı bu hatanın bedelini kim öderdi? Ağaçlara mı üzülelim yoksa önceden uyarılmasına rağmen müdahale edilmemesine mi?"

 

Aydın Uysal

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe