Advert

“Asıl çamı siz devirmişsiniz”

“Asıl çamı siz devirmişsiniz”
“Asıl çamı siz devirmişsiniz” admin
Bu içerik 40 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kiraz Yerel Hizmetler Koordinatörü Ümit Kazak, geçtiğimiz günlerde yaşanan Gümüşsuyu Caddesi’ndeki ağaç devrilmesi olayı ile ilgili olarak Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu’nun açıklamalarına cevap verdi.

Özçınar Kutlu’nun Büyükşehir Belediyesi’ni haksız yere eleştirdiğini ve bunun hoş bir şey olmadığını belirten Koordinatör Kazak, “Önceki gün gerçekleşen şiddetli rüzgar ve yağmur nedeniyle ilçe merkezindeki üç farklı noktada ağaçlar devrildi. Bazı kırsal mahallelerimizde de aynı durum yaşandı. Elektrikler kesildi, ağaçlar devrildi. Gümüşsuyu Caddesi’ndeki çam ağacı, rüzgarın etkisiyle diğer bir çam ağacının üzerine devrildi ve iki ağaç yıkıldı. Buradaki ağaçlarının boyları, 15-20 metrenin üzerine ulaşmıştır. Yine rüzgarın etkisiyle 23 Haziran’da yine aynı bölgede çam ağacı devrilmişti.

Buradaki çam ağaçları, eğri ve yana yatık bir şekilde büyümüş, Bazı ağaçlar, tehlikeli görüldüğü için ilçe belediyesi tarafından kesilmiştir. Geriye kalan yatık ağaçlar da tehlike arz etmektedir. Burası şehir merkezi ve bu cadde üzerinde ilçemize hizmet amacıyla doğalgaz ve İZSU çalışmaları yapıldı. Şu an ilçemizin en önemli caddelerinden biri olan Gümüşsuyu Caddesi’nde ilçemize yakışır bir şekilde düzenleme yapılıyor. Yapılan çalışmalar yüzeyseldir.

“Borç batağına sürüklediniz”

Kiraz Belediye Başkanımızın yaptığı yazılı açıklama bizi üzdü. İlçemizin tüm sorunları bildiğimiz gibi kutuplaştırma siyasetini benimsemiş zihniyetin derdini de biliyoruz. Biz, ‘O onu yapmış, bu bunu demiş’lere takılmıyoruz. Burada bir gerçek var: İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçemize her alanda yoğun bir şekilde hizmet vermekte ve ne yazık ki hizmet yapamayanlar, bundan rahatsızlık duymakta. Özür dilemesi gereken biri varsa o da en başta Kiraz Belediyesi’ni yönetenlerdir. 2014’te belediye başkanı olarak bir milyon lira borçla devraldığınız Kiraz Belediyesi ve bağlı şirketlerini borç batağına sürüklediniz. Meclis üyelerinin bazıları 70 milyon, bazıları 90 milyon, belediye bünyesinde çalışan bazıları kişiler ise 110 milyonu geçti diyorlar. Durum bu ise çamı siz devirmişsiniz. Kiraz, kimsenin iki dudağı arasında değildir.

“İlk günkü aşkla hizmet”

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ilçemize ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederim. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilçemizde çalışmaları devam ediyor. Umurlu Mahallesi Tumbullar ulaşım yolu asfalt yama, Umurlu Mahallesi Çaldağ mevkii ulaşım yolu sathi zemin hazırlığı, Karaburç Mahallesi Mezarlık İçi mevkii fiziki düzenleme çalışması, Uzunköy Mahallesi Mercanyurdu mevkii stabilize malzeme ile yol tesviyesi, İğdeli Mahallesi Damlar mevkii stabilize malzeme ile yol tesviyesi, Haliller Mahallesi Davulcular mevkii sathi zemin hazırlığı, ilçe merkezi Gümüşsuyu Caddesi düzenleme çalışmaları yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

Aydın Uysal

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe