Advert

Kaymakçı’da gelenek bu yıl da sürecek

Kaymakçı’da gelenek  bu yıl da sürecek
Kaymakçı’da gelenek  bu yıl da sürecek admin
Bu içerik 29 kez okundu.

Kaymakçılı gençler, 28 Ekim Perşembe günü gerçekleştirecekleri etkinlik için Ödemiş Öğretmeni önünde kermes düzenlediler. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı heyecanını her yıl geleneksel olarak düzenledikleri kutlamalar ile yaşadıklarını kaydeden Kaymakçılı gençler, “İlk olarak Kaymakçı Lisesi önderliğinde lise bando takımı ve okulumuz öğrencilerinin katılımlarıyla salça kutularının içine talaş koyarak yapılan fenerlerle cesaretli bir şekilde cumhuriyetine sahip çıkan öğrenciler tarafından 2005 yılında kutlanmaya başlamıştır.

Herkesi davet ettiler

20 Ekim 2014 yılında bir ilki gerçekleştirerek bir kahvehanede küçük çaplı da olsa hep birlikte tek yürek halinde Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni hep bir ağızdan söyledik. Düzenleyeceğimiz ilk fener alayı hazırlıkları için bir haftalık bir süremiz vardı. Bu süreç içinde ailemize yemekler yaptırarak kermesler düzenledik. Büyüklerimizin, esnafımızın ve yerel yönetimlerimizin desteği ile zor da olsa hazırlıklarımızı tamamlayarak 28 Ekim 2014 akşamı halk olarak kutladığımız ilk fener alayını gerçekleştirmiştik. Bugün de aradan geçen sürece örnek 29 Ekim kutlamasını Kaymakçılı gençler olarak bir kez daha şanla ve şerefle düzenlemenin büyük bir heyecanı içindeyiz.

28 Ekim Perşembe akşamı Kaymakçı Mahallesi’nin gençleri olarak ‘Laik Demokratik Cumhuriyet Vazgeçilmezimizdir’ diyerek yapacak olduğumuz gecemize yediden yetmişe herkesi bekliyoruz. Gönüllüler olarak hiçbir maddi beklenti içinde bulunmadan kendi imkanlarımızla düzenlediğimiz gecemize herkesi bekliyoruz. Ne Mutlu Türk’üm Diyene” dediler.

Osman Toka

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe