Advert

Kiraz’daki kutlamalar iki güne yayılacak

Kiraz’daki kutlamalar iki güne yayılacak
Kiraz’daki kutlamalar iki güne yayılacak admin
Bu içerik 28 kez okundu.

Kiraz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın resmi kutlama programı açıklandı. Buna göre 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’te Şehit Birol Uysal Parkı’nda bulunan Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına Kiraz Kaymakamlığı ve Kiraz Belediye Başkanlığı’na ait çelenkler konulacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yarınki programı sona erecek. Akşam saat 19.00’da da Kiraz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin Türk Halk Müziği konseri sunulacak.

29 Ekim Cuma günü ise sat 10.30’da kaymakamlık makamında İlçe Kaymakamı Onur Titiz ile Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, protokol sırasında göre birlikte tebrikleri kabul edecekler. Saat 10.45’te protokol, vatandaşlar ile öğrenciler, Kiraz İlçe Stadı’ndaki yerlerini alacaklar ve kaymakam ile belediye başkanı birlikte olmak üzere okulların halkın bayramını kutlamaları gerçekleşecek. Daha sonra sırası ile İstiklal Marşı’nın okunması, şanlı bayrağımızın göndere çekilmesi, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Kaymakam Onur Titiz tarafından yapılması, Kiraz Anaokulu öğrencilerinin gösterisi, şiir okunması, Kiraz Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi, tekrar şiir okunması, ödül töreni ve Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin final gösterisi var.

Saat 12.00’de resmi geçit yapılacak ve 19.30’da ise Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi Bandosu eşliğinde Hükümet Binası önünde başlayıp Şehit Birol Uysal Parkı’nda sona erecek Cumhuriyet Yürüyüşü yapılacak.

Aydın Uysal

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe