Advert

Ödemiş hamlesini yaptı

Ödemiş hamlesini yaptı
Ödemiş hamlesini yaptı admin
Bu içerik 41 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası tamamlandı. Ödemiş Belediye Düğün Salonu ve Kongre Merkezi'nde 10 yaş altı ve 14 yaş altı olmak üzere iki kategoride çevre il ve ilçelerden de geniş bir katılımla gerçekleşen satranç turnuvasında genel klasmanda ve Ödemişli oyuncular arasında ilk üçe giren öğrencilere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk ile kupa ve madalya takdim edildi.

İki gün boyunca devam eden turnuvada öğrencilerin ödüllerini Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İlknur Gündüz, Uluslararası Hakem ve turnuvanın başhakemi Abuzer Altuntaş verdiler.

“Devamını getirmek istiyoruz”

Etkinliğe güzel bir ilgi ve katılımın olduğunu belirten uluslararası satranç hakemlerinden Abuzer Altıntaş, “Burada iki gün boyunca gerçekleşen turnuvada iyi bir katılım oldu. Burada iyi bir alt yapı var. Ödemiş’te uluslararası bir satranç turnuvası yapılmasını planlıyoruz” dedi.

Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler, iki gün boyunca gerçekleşen satranç turnuvalarında güzel bir heyecan yaşandığını belirterek, “Gençlik adına ilçemizde iyi bir heyecan yaratan satranç turnuvalarının önümüzdeki aylarda devamını getirmeyi planlıyoruz çünkü ilçemizdeki gençler arasında satranca güzel bir ilgi ve katılım olduğunu çok iyi görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da