Advert

Eski hükümlülere destek sürüyor

Eski hükümlülere destek sürüyor
Eski hükümlülere destek sürüyor admin
Bu içerik 32 kez okundu.

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı Denetim Serbestlik Müdürlüğü, 2018 yılından itibaren suça sürüklenen bireylerin toplumla bütünleşme sürecini hızlandırmak adına başlatılan Girişimcilik Projesi meyvelerini vermeye devam ediyor. Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Torbalı İŞKUR Müdürlüğü ve Ödemiş Ticaret Borsası paydaşlığında tohumları atılan proje sayesinde bir yükümlü daha kendi işletmesinin sahibi oldu.

Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde infazını tamamlayan eski hükümlü S.D., hazırladığı projenin kabulü ile büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine kendi işletmesini kurdu. Proje kapsamında Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürü Timuçin Göç ve proje koordinatörü Psikolog Sinem Akçadağ, eski hükümlü S.D.’yi yerinde ziyaret edip işletmeyi gezerek işletmenin sürdürülebilirliğine dair gerekli istişarelerde bulundu.

Yeni istihdam alanları açılacak

Ziyaret sonunda Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, 2018 yılından bu yana değerlendirmelerde uygun görülen altı projeye hibe desteği sağlandığını söyleyerek yeni dönem başvurularında da eğitimlerini tamamlayan yükümlüler ile proje sunumlarının yapılacağını, Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinasyonunda eski hükümlülere yeni istihdam alanları açmaya devam edeceklerini belirtti.

Uyum süreci hızlanıyor

Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürü Timuçin Göç ise eski hükümlülerin kendi işletmelerinin sahibi olmalarının tekrarlı suç durumunu önlemede büyük önem arz ettiğini kaydedip bireyin geçimini sağlamaya yönelik bir amaç edinmesinin toplumla uyum sürecini hızlandırdığını, bu kapsamda benzer çalışmaların sürekliliğinin sağlanmasının gerekli olduğunu ifade etti.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da