Advert

Kaymakçı tek yürek oldu

Kaymakçı tek yürek oldu
Kaymakçı tek yürek oldu admin
Bu içerik 27 kez okundu.

Ödemiş’e bağlı Kaymakçı Mahallesi’nin gençlerinin organize ettiği Geleneksel 29 Ekim Fener Alayı ve gecesine binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla renkli görüntüler oluşturdular. Kaymakçı Mahallesi’nin Cumhuriyet Caddesi’nde başlayan 29 Ekim yürüyüşüne yaklaşık 5000 kişi katıldı.

Yürüyüş sonrası ise etkinlik, Kaymakçı Şehit Hasan Uyar Parkı’nda devam etti. Burada bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakçılı gençlerden Anıl Şahan, gecede yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Biliyorsunuz, günümüzde hâlâ devam eden koronavirüs yüzünden geçen sene etkinliğimizden mahrum kaldık ancak Cumhuriyet konvoyu yaparak bununla yetinmeye çalıştık ama görüyorum ki bir sene ara vermemize rağmen meydanın daha da kalabalıklaştığını görmek bizi çok mutlu etti, gurur duyduk.

Değerli Kaymakçı halkı, Cumhuriyet’imizin 98. yıl dönümünü kutlamak üzere düzenlediğimiz 13. Geleneksel Fener Alayı Gecemizde bir kez daha beraberiz. Kaymakçılı gençler olarak önümüzdeki yıllarda da 29 Ekim etkinliklerini devam ettireceğiz. Biz varız ve var olsun Cumhuriyet.”

Düzenlenen gecede zeybek ekiplerinin gösterisi ve sanatçı Cevdet Bağca konseri de yer aldı.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe