Advert

Kemer Mahallesi festivalle şenlendi

Kemer Mahallesi festivalle şenlendi
Kemer Mahallesi festivalle şenlendi admin
Bu içerik 52 kez okundu.

Ödemiş’e bağlı Kemer Mahallesi’nde ikinci kez kestane festivali düzenlendi. Ödemiş Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen festivale CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Jandarma Komutanı Binbaşı Hüsnü Korkmaz, Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş’un yanı sıra Ödemiş ve Kemer’den birçok vatandaş katıldı.

Festivalde konuşan Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Bölgemiz; sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli üretim havzalarından birisi. Hemen hemen her ürünü yetiştirebiliyoruz. Yılın 12 ayı üretim yapabiliyoruz. Anadolu’nun belki de en bereketli bölgesinde yaşıyoruz ve aynı zamanda çalışkan insanların yaşadığı bir bölgedeyiz. Kestane, ilçemizdeki önemli ürünlerden birisi. Ondan fazla mahallemizde kestane yetiştiriciliği yapılıyor. Kooperatifleşmede ilçemiz, ülkemizdeki önemli merkezlerden biri. 60 yıllık kooperatiflerimiz var. Markalaşma konusunda daha fazla çalışmamız gerekiyor ve bunları da kooperatiflerimiz yapıyorlar. Bu festivalimiz, ilçemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“Buranın altını kestanedir”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ise şunları söyledi: “Öncelikle ürünümüzün bereketli olmasını diliyoruz. Bu yıl hasat az ama para konusunda iyi olması ile dengenin sağlanacağını düşünüyorum. Bu dağlar, Allah’ın bize bahşettiği güzel, verimli dağlar. Altı yıl önce burada altın arama çalışmaları yapılmak istendi fakat buranın insanları, ‘Buranın altını kestanedir’ dediler. Binlerce yıldır bu dağlarda üretilen ürünleri insanlarımız yiyorlar. Biz de bu dağlarda üretilen tüm ürünlerimize sahip çıkmak adına bu festivalleri düzenliyoruz. İnşallah Cumhuriyet’imizin 100. yılında hem Cumhuriyet’imizi hem de kestane festivalimizi en güzel şekilde kutlarız.”

Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Müziği Ekibi ve sanatçı Öznur Korkmaz’ın seslendirdiği türkülerle festivale gelenler doyasıya eğlendiler.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da