Advert

Kiraz’ın su sıkıntısına son

Kiraz’ın su sıkıntısına son
Kiraz’ın su sıkıntısına son admin
Bu içerik 38 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, merkeze uzak ilçelerde yaşanan su sıkıntısını yeni sondaj yatırımlarıyla ortadan kaldırıyor. Beş ilçede açılacak olan 48 yeni kuyu sayesinde su sıkıntısı çeken mahalleler, kesintisiz ve sağlıklı suya kavuşuyor.

İZSU Genel Müdürlüğü ilçe merkezlerinin yanı sıra mahalleye dönüşen köylerde yaşanan su sıkıntısını sona erdirmek için kesintisiz çalışıyor. Yeni su kaynakları temin etmek amacıyla harekete geçen İZSU; Kiraz, Ödemiş, Beydağ, Tire ve Torbalı ilçelerinde sondaj kuyusu açmak için 8 milyon liralık yatırım kararı alarak harekete geçti. 

Kiraz’da 10 kuyu

Kiraz’ın Suludere Mahallesi’nde iki, Karaburç Mahallesi’nde iki, Yağlar Mahallesi’nde bir, Sarıkaya Mahallesi’nde iki, Mavidere Mahallesi’nde bir, Mersinlidere Mahallesi’nde bir ve Şemsiler Mahallesi’nde bir olmak üzere toplam 10 yeni su kuyusu devreye girecek.

Mevcut kuyularda su seviyelerinin oldukça düştüğü ilçede kaynak suları da yaz aylarında tarımsal sulamada kullanılıyor. Açılacak yeni kuyularla bu yerleşimlerin su ihtiyacı karşılanacak, bazı yerleşim yerlerinde de mevcut kuyular dinlendirilerek su seviyelerinin yükselmesi sağlanacak. İlçedeki çalışmaların bu yılın sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Aydın Uysal

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Primlerde kesinti yok”
“Primlerde kesinti yok”
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe
Kiraz’daki kooperatife Büyükşehir’den hibe