Advert

Kiraz İstiklal İlkokulu'nda kan bağışı seferberliği

Kiraz İstiklal İlkokulu'nda kan bağışı seferberliği
Kiraz İstiklal İlkokulu'nda kan bağışı seferberliği admin
Bu içerik 45 kez okundu.

Pandemi dolasıyla Kızılay'da kan stokların azalması sorunu ortaya çıktı. Kiraz İstiklal İlkokulu’nda da buna bağlı olarak Kızılay’a destek olmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışına Kiraz halkından yoğun ilgi geldi.

Konuyla ilgili İstiklal İlkokulu Müdürü Sami Keskin, şunları söyledi: “Daha önce çalıştığım okullarda benzer kampanyalar yaparak kan bağışı sayısını artırmayı hedefledik. Amacımız; çocukların yardımlaşma duygularını pekiştirmek, bunun yanında küçük ödüllerle de kan bağışının önemli olduğunu anlatmak ve çocuklarımızı kan bağışına teşvik etmek. Daha önce Kiraz’da yapılan kan bağışı, günlük 25-30 iken Kiraz’da farkındalık oluşturmak adına kampanya başlattık.

Bulduğumuz sponsorlar sayesinde birinci olarak en fazla kan bağışı getiren öğrencimize bisiklet hediye edeceğiz. En fazla kan bağışı getiren sınıfla pizza yemeye gideceğiz. Böyle ufak ödüllerle kan bağışına öğrencilerimizi teşvik edeceğiz. Şu an kampanyada çok güzel sayıya ulaştık. 200’e yakın kan bağışı oldu. Bütün insanlarımızı kan bağışı kampanyalarına katılmaya davet ediyoruz.”

Aydın Uysal

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da