Advert

Olmayan aracından dolayı yardım alamıyor

Olmayan aracından  dolayı yardım alamıyor
Olmayan aracından  dolayı yardım alamıyor admin
Bu içerik 50 kez okundu.

Ödemişli sandviççi Hasan Alıcı’nın son yılları, kendini aklamak için geçti. Alıcı’nın yaşamı, bir iş için Ağustos 2001’de geldiği İzmir’de değişti. Alıcı, Basmane’de kimliğini kaybettiğini polise bildirerek üzerine düşeni yaptığını sanıp içi rahat bir şekilde evine döndü. Başına gelenleri iş yeri kötüye gidince bir yıl sonra kaymakamlıktan yardım istediği zaman “Son model otomobilin, şirketin var” dendiğinde öğrendi.

Hasan Alıcı, yaşadıklarını şu sözlerle aktardı: “2001 yılında kimliğimi kaybettim. Bir sürü şeylerden başım derde girdi. Sosyal güvencem vs. olmadığı için Yeşil Kart’a müracaat ettim. Müracaat sırasında ‘Senin 520i’n var’ dediler. Ben inanamadım çünkü böyle bir şeyim yok. Benim kaybettiğim kimlikle bir araba almışlar. Bu arabayı bir türlü üzerimden silemiyorum. Silemediğim için mahkemelere gittim. Şimdi yine mahkemeliğim, yine mahkemeye çıkacağım.

“Mahkemeleri kazandım ama…”

Benim yetkililerden tek isteğim, beni bu dertten kurtarsınlar. Hayatım zindan oldu. Herhangi bir sosyal güvencem yok. Çocuklarım olmasa rezilim. Çocuklarımdan bakılıyorum. Bir an önce bu arabanın üzerimden silinmesini istiyorum. Her şey, kimliğimi kaybetmemle başladı. Üzerimde bir sürü şirketler, hacizler var. Arabanın üzerinde 18 tane haciz var. Mahkemeleri kazandım ama bu hacizler düşmüyor. Yetkililerden yardım bekliyorum. Bir canım, bir bisikletim var, başka hiçbir şeyim yok. Elimde arabanın asıl sahibinin ‘Ben arabayı Hasan Alıcı’ya satmadım’ diye ifade ettiği belgeler var. Bu belgeyle çıkıyorum ama herhangi bir sonuç alamadım daha.”

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da