Advert

Bağışlanan her kan, kurtarılan üç can

Bağışlanan her kan, kurtarılan üç can
Bağışlanan her kan, kurtarılan üç can admin
Bu içerik 62 kez okundu.

"Bağışlanan her kan, kurtarılan üç can" sloganıyla 8-9 Aralık’ta Ödemiş Atatürk İlkokulu’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi. En çok bağışçı getiren öğrenciye ve en çok bağışçı getiren sınıfa ödüllerin de verildiği kampanyaya yoğun ilgi gösterildi.

 

Atatürk İlkokulu Müdürü Orhan Sarıkaya, gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasıyla ilgili şunları kaydetti: ”Daha önce okulumuzda geleneksel hale gelmiş olan kan bağışı kampanyamızı bu yıl tekrar gündemimize getirdik. Bu yıl artış olacağını düşünerek iki gün olarak planladık. Bu iki gün boyunca öğrencilerimizin büyük desteğiyle, velilerimizin katkılarıyla şu an önceki yıllarda almış olduğumuz kan bağışı kampanyasının sayısını geçmiş bulunuyoruz. Biz bunu tahmin ediyorduk çünkü öğrencilerimiz burada bize çok büyük destek verdi. Bu arada öğrencilerimize teşvik olması amacıyla da çeşitli kategorilerde hediyeler düşündük ve sponsorlar edindik. Öncelikle Kızılay, bize çok yardımcı oldu. Diğer esnaf arkadaşlarımız da yardımcı oldu ve hediye edinmeye devam ediyoruz bu arada.

 

Dereceye girenlere ödüller

 

En çok kan bağışı getiren öğrencimize bisiklet, ikinciye öğrencimize tablet, üçüncü öğrencimize kırtasiye seti vereceğiz. Yine öğrencilerimizin birlik beraberlik dayanışmasını, sınıf ruhunu güçlendirmesi maksadıyla da sınıf bazında bir kategori de planladık. En çok bağış getiren yani birinci olan sınıfımızı sinemaya götüreceğiz. İkinci olan sınıfımıza köfte-ayran ikram edeceğiz. Üçüncü olan sınıfımıza da Ödemiş yöresel sandviç-ayran ikram edeceğiz. Bunun yanında çeşitli hediyeler edindik sponsorlar aracılığıyla. Onu da önümüzdeki hafta durum netleşince, dereceye girenler belli olunca öğrencilerle birlikte bir tören yapıp sunmak istiyoruz. Kan bağışı için okulumuza gelen, katılan tüm velilerimize, tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Hastalara umut ışığı olduysak ne mutlu bize.”

 

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da