Advert

Karla mücadele çalışmaları başladı

Karla mücadele çalışmaları başladı
Karla mücadele çalışmaları başladı admin
Bu içerik 28 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, önceki gün akşam saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı ile birlikte teyakkuza geçti. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, ekipleri kar yağışının etkilediği bölgelere müdahale ederek kapanan yolları trafiğe açtı. Ekipler, ihtiyaç olan bölgelerde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

İzmir'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, köy yollarını açık tutmak için yoğun bir çalışma temposuna girdi. Kar yağışının başlaması ile birlikte yaklaşık bir haftadır alarmda olan Büyükşehir ekipleri, kentin bazı noktalarında kapanan yolları tuzlama ve kar küreme araçları ile açtı. Büyükşehir Belediyesi, buzlanma ihtimali olan bölgelerde de tuzlama çalışması yapıyor. Yapılan müdahalelerle kapanan yollar tekrar trafiğe açılırken ekipler, ihtiyaç olan bölgelerdeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Karla mücadelede yoğun tempo

Kar kalınlığının bazı bölgelerde yaklaşık on santimetreye kadar ulaşmasıyla birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, kar küreme ve tuz serim araçlarıyla seferberlik ilan etti. Sekiz adet kar küreme ve tuz serim aracı, bir adet greyder ve 40 personel ile kent merkezinde Karabağlar’ın Kavacık yolu trafiğe tamamen açıldı. Kemalpaşa’nın Bayraklı ve Ovacık köyleri, Kiraz'da Mavidere, Çanaklı ve Sarısu köyleri ile Tire'de Yamandere köyü ulaşıma açıldı; tuzlama çalışmalarına ise devam ediliyor. Ekipler, Kiraz-Altınoluk ve Kemalpaşa-Beşpınar köyü Spil yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışının artması ihtimaline karşı ise kamyon ve iş makineleri hazır bekletiliyor.

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da