Advert

Gezici kütüphane Birgi’deydi

Gezici kütüphane Birgi’deydi
Gezici kütüphane Birgi’deydi admin
Bu içerik 23 kez okundu.

İzmir iline bağlı bazı ilçelerdeki kitaplara erişimi kısıtlı olan mahallelerde yediden yetmişe herkesin kitaba erişimini kolaylaştırmak ve kitap okuma alışkanlığını geliştirmeyi amaçlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gezici kütüphanesi, Ödemiş’in tarihi mahallesi Birgi’deki Aydınoğlu Meydanı’nda hizmet sundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katkılarıyla devam eden projeyle özellikle sosyal ve kültürel açıdan olanakların kısıtlı olduğu bölgelerde çocuk, genç ve ebeveynlerin kişisel gelişimine katkı sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Ödünç kitap alınabiliyor

Koordinatör Güriş, “İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 500'er kitapla hizmete başlayan ve özel olarak tasarlanan iki gezici kütüphanesi, İzmir'in köylerini 21 günde bir ziyaret edecek. Kütüphanenin ziyareti, ilçe belediyelerine ve muhtarlara önceden bildirilecek. Ayrıca kütüphanenin programları, Kültür ve Sanat Dairesi'nin sosyal medya hesaplarından düzenli olarak paylaşılmaktadır. Gezici kütüphaneye üye olan herkes, 21 günlük dönemlerde ödünç kitap alabilecek. Gidilen köy ve mahallelerde yazar ve okur buluşmaları, drama atölyeleri, çocuklarda okuma alışkanlığı üzerine ebeveyn eğitimleri gibi okumayı özendiren etkinlikler düzenlenmektedir” dedi.

Birgi Mahalle Muhtarı Mutlu Sulukan ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında gezici kütüphanesinin Aydınoğlu Meydanı’nda çocuklara ve büyüklere hizmet verdiğini belirterek, “Mahallemize gelen gezici kütüphaneden çocuklarımız ve büyüklerimiz, güzel bir şekilde yararlandı. Projenin çocuklarımıza katkısının büyük olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da