Advert

En çok bağışçı getiren öğrenciler ödüllendirildi

En çok bağışçı getiren öğrenciler ödüllendirildi
En çok bağışçı getiren öğrenciler ödüllendirildi admin
Bu içerik 20 kez okundu.

“ İzmir Sana Kanım Feda“ Projesi kapsamında Kızılay’a kan bağış desteği çalışmasını sürdüren Ödemiş Atatürk İlkokulu’nda en çok bağışçı getiren öğrenciler ödüllendirildi.

Ödemiş Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen kan bağışı ödül töreninde açılış konuşmasını yapan okulun Rehberlik Öğretmeni Sibel Aydoğan, “Bugün burada "İzmir sana kanım feda" projesi kapsamında Kızılay Ödemiş Kan Bağışı Merkezi ve okulumuz işbirliği ile düzenlemiş olduğumuz kan bağışı kampanyası ödül töreni için toplandık. Kan, kaynağı insan olan önemli bir tedavi aracıdır. Toplanan kan bağışlarının hastane ihtiyaçlarını karşılayamaması sebebiyle binlerce hasta ve hasta yakını kan aramak zorunda kalmaktadır. Bu sorunu çözmek hepimizin sorumluluğudur. Kan bağışı yapmak vatandaş ve insan olarak hepimizin görevidir. Bir gün herkes hasta veya hasta yakını olup kan aramak zorunda kalabilir. Çocuklarımızın bizleri örnek aldığını unutmayalım. Onlara hayata dair verebileceğimiz en iyi ders insan hayatı kurtarmak olacaktır. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır diyor ve kampanyamıza destek veren tüm veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 Daha sonra Atatürk İlkokulu Müdürü Orhan Sarıkaya şunları kaydetti, “Öğrenci, öğretmen ve velilerimizden kan bağışında birinci olanlar var. Çocukları Kızılay ile tanıştırmak ve sosyal projelerde yer almalarını sağlamak için 8-9 Aralık 2021 tarihlerinde yaptığımız kan bağışı kampanyamızın bugün ödül törenini yapıyoruz. 2016-2017 eğitim öğretim yılında 84, 2017-2018 eğitim öğretim yılında 129, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 2 defa kan bağışı kampanyası düzenlendi. 1. kan bağışında 192, 2. kan bağışında ise 85 bağışçı toplandı. Ödül törenini yaptığımız bu kampanyada ise tam 234 ünite kan bağışı yapılmıştır. Son kampanya öncesinde öğrencilerimiz rekor kırmak için bizlere söz vermişti.  Sizler sözünüzü yerine getirdiniz, şimdi sıra bizlerde. Sözümüzü yerine getirmek için bizlere destek olan Ödemiş Kızılay Şubesi, Erol Kırtasiye, Nur Kebap Salonu, okulumuz kantin işletmecisi, Ulushan Süt Ürünleri, Nokta Reklam Ajansı, sinema bileti için ismini açıklanmasını istemeyen hayırseverimiz, Serkan Saat Center ve kampanyamızın tanıtımı için yerel basınımıza çok teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz hafta İzmir Valiliği’nde Milli Eğitim Müdürümüz ve Kızılay yetkilileriyle imzalanan protokol kapsamında “İzmir Sana Kanım Feda “ kampanyamızda ve bu anlamlı projede en başta tüm öğrencilerime, kan bağışı yapan velilerimize, kampanyayı duyarak gelen vatandaşlarımıza ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Kan bağışı kampanyası ödül töreninde en çok bağışçı getiren öğrencilere  ve sınıflara ödülleri verildi.

 

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Kiraz’da hastane projesi polemiği
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da
Büyükşehir’in giyim otobüsü Kiraz'da